15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA OKULLARDA KORONAVİRÜS ALARMI! HAYDAR ÖZTÜRK YAZDI! CİDDİ TEDBİRLER ALINMALI

Samsun'da okullarda KoronaVirüs alarmı! Haydar Öztürk yazdı! Ciddi tedbirler alınmalı

Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, Samsun'da çok sayıda okulda sınıfların KoronaVirüs sebebiyle kapatıldığını yazdı, yetkililere seslenerek ciddi tedbirler alınması çağrısında bulundu.

15 Eylül 2021 Çarşamba 17:16 SAMSUN HABER

Samsun'da 6 Eylül'de eğitim öğretime başlayan okullarda, çok sayıda sınıf şimdiden Covid-19 nedeniyle kapatılırken, öğrencilerinde karantinaya alındıklarını yazan Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, "Samsun'da okullar Covid alarmı vermeye başladı" dedi.


Gazeteci Haydar Öztürk, köşe yazısında "Felaket tellalı değiliz ama Samsun'da okullarda ciddi tedbirler alınması gerekiyor! Samsun'da sadece bir okulda 8 sınıf KoronaVirüs sebebiyle kapalı. Ve sayı tüm okullarda giderek artıyor.. Okullarda alınan prosedür tedbirlerle kimseyi koruyamayız! Bu mesele hayatın olağan akışına bırakılacak rutin bir durum değildir. Hastalığın çığırından çıkmaması için okullarda ciddi tedbirler almak zorundayız" dedi.

Okullarda alınan tedbirlerin uygulandığının öğrenci velilerine gösterilmesi gerektiğini, aksi durumda güven olgusunun ortadan kalkacağını ve bunun da paniğe neden olabileceği uyarısında bulunan Haydar Öztürk, okullarda yetersiz temizlik ve güvenlik personeli olduğunu, öğretmen ve okul idarecilerinin dahi KoronaVirüs nedeniyle karantinaya girmeye başladıklarına dikkati çekerek yetkilileri acil önlem alınması konusunda uyardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

16 Eylül 2021 Perşembe 07:57

haydar beyı tebrık ederım.cesur yazıları ıcın.atakum ek poklınıgı ıcın yazdığı yazılardan tanıdım.atakum unv ilçesi.gençler geliyor ama devletın poklınıgınde acil yok,cildiye yok,gögüs hastalıkları yok,psikiyatri yok.poliklinik sayısını artıracaz diyen sayın müdür bu kapanmalara çözüm bulacak mı?belediye akp de olsaydı bunlar olur muydu?

Kübra ulus

16 Eylül 2021 Perşembe 02:04

Turistlere test zorunluluğu yok karantina zorunluluğu yok ama küçücük çocuklara var neden okula gidiyorlar. Ülkeye turist akını oldu oteller doldu taştı bu virüs bir tek okullarda mı var ona göre tedbir alınsın otelde olan bir turiste yada vatandaşta pozitif olmadığı nerden belliydi. Vaka sayıları düşmeye başlayınca niye tekrar arttı. Köydekiler şehre döndü ondan mı gerçekten. Bu nesil okuyarak iş güç sahibi olacak. Denetimlerinizi sıklaştırın tedbirleri hat safaya çıkartın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tutuklu daire başkanına istenen hapis cezası belli oldu

Samsun'da tutuklu daire başkanına istenen hapis cezası belli oldu