29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA PROPAGANDA FİLMİ GİBİ OLAY! 50 YILLIK YOLU JİLETLİ TELLERLE KAPATTILAR

Samsun'da Propaganda filmi gibi olay! 50 yıllık yolu jiletli tellerle kapattılar

Samsun'da Propaganda filmi gibi olay! 50 yıllık yolu jiletli tellerle kapattılar. Samsun'un Kazım Karabekir mahallesi Timurlenk sokakta Propaganda filminin konusuna yakın bir olay yaşanıyor.

02 Aralık 2021 Perşembe 20:38 SAMSUN HABER

Samsun'un İlkadım ilçesi Kazım Karabekir mahallesi Timurlenk sokakta vatandaşların uzun yıllardan beri kullandığı yol, YEDAŞ tarafından yolun kendi arazileri olduğu gerekçesi ile demir ve jiletli tel örgülerle kapatıldı. Adeta Propaganda filminin yaşandığı Timurlenk sokakta vatandaşlar, jiletli tel örgülerle kapatılan yol nedeniyle mağdur oldu.


Samsun'da yaklaşık 50 yıldan fazladır vatandaşların geçiş yolu olarak kullandığı Timurlenk sokak üzerindeki yola, YEDAŞ yeni bir bina inşa etti. Binanın yapılması sonrası, yolun etrafı kurum tarafından, demir teller ve jiletli tel örgülerle çevrilerek kapatıldı. 

JİLETLİ TEL VE DEMİR ÖRGÜLERLE KAPATILDI
Yıllardan beri geçiş yolu olarak kullandıkları yolun YEDAŞ tarafından kapatılması ile şaşkına dönen vatandaşlar, olayı Kemal Sunal, Ali Sunal ve Metin Akpınar'ın başrollerinde oynadığı Propaganda filmine benzetti. Kazım Karabekir mahallesi muhtarı Murat Türer, kapatılan yolun yıllardan beri vatandaşlar tarafından kullanıldığını, yaşadıkları olay karşısında şaşkın olduklarını söyledi. Elektrik trafolarının bulunduğu sokakta YEDAŞ'ın bir bina yaptığını ve yolunda bu bina içinde kalması sonrası, etrafının demir teller ve tel örgülerle kapatıldığını açıkladı. VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ, POLİSLER GELDİ
Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş(YEDAŞ) tarafından kapatılan yolun, okula giden çocukların da kullandığı bir yol olduğunu söyleyen vatandaşlar, 100 hanenin yapılan uygulamadan dolayı mağdur olduğunu söyledi. YEDAŞ'ın yolun geçtiği alanı, tapuda kendilerine ait olduğu gerekçesi ile kapattığını belirten vatandaşlar, "Önceki gün gelip bu yolu kapattılar. Yolun kapatılması sırasında mahalle halkı duruma tepki gösterdi. Buraya bir sürü polis geldi. Polis gözetiminde yolu direk ve tellerle kapattılar. Yıllardır kullandığımız yolun YEDAŞ'a ait olduğunu bizde yeni öğrendik. Okula giden çocuklarımız bu yolu kullanıyorlardı. Şimdi yolun kapatılması nedeniyle çocuklarımız okullarına, ara sokakları dolaşarak gitmek zorunda kalıyor. Bizler evlerimize daha önce bu yolu kullanarak gidiyorduk. Şimdi bu yoldan geçemiyoruz ve bizlerde arka sokakları dolaşarak evlerimize ulaşıyoruz" diyerek duruma tepkilerini dile getirdi.HABERİN VİDEOSU-TIKLA İZLE

50 YILDIR KULLANDIĞIMIZ YOLDAN GEÇİŞ YAPAMIYORUZ

YEDAŞ'ın söz konusu yolunda içinde kaldığı alanın kendilerine ait olduğunu söylediğini belirten muhtar Murat Türer, "Bu yol 50 yıldan fazladır geçiş yolu olarak kullanıyordu. YEDAŞ önceki gün bu yolu tel örgüler ve demir tellerle kapattı. Yolun geçtiği yer YEDAŞ'a aitmiş. YEDAŞ'ın burayı kapatma gerekçesi malzemelerinin çalınması nedeniyle. Yolun kapatılması nedeniyle vatandaşlarımız mağdur oldu. Bu konuyla ilgili yolun istimlak edilmesi talebi ile İlkadım Belediyesine dilekçe verdik. Belediye süreç ile ilgili yazışmalar yapılacağını söyledi. Şuan yıllardan beri kullandığımız yoldan demir teller ve tel örgüler nedeniyle geçiş yapamıyoruz. Belediye ya bu yolu istimlak edecek ya da yolun yan tarafından başka bir geçiş yolu açacak" dedi.

Timurlenk sokak sakinleri de yaşananlara bir anlam veremezken duruma tepki gösterdi. YEDAŞ'ın geçiş yolunu kapatması nedeniyle, evlerine arka sokakları dolaşarak gitmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.
SamsunKentHaber.com.tr

-Haber içeriğinin her türlü hakkı saklıdır.  Telif kanunu kapsamında kopyalanamaz, 

Samsun Kent Haber harici hiç bir mecrada yayınlanamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İbrahim Sandıkçı Engelliler Gününde 3 engelli vatandaşa akülü araç hediye etti

İbrahim Sandıkçı Engelliler Gününde 3 engelli vatandaşa akülü araç hediye etti