12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE KAPIKAYAFEST HEYECANI YAŞANIYOR

Samsun'un Bafra ilçesinde KAPIKAYAFEST heyecanı yaşanıyor

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin resmi açılışı yapıldı. BAfra ilçesinde KAPIKAYAFEST heyecanı yaşanıyor.

29 Temmuz 2022 Cuma 02:29 SAMSUN HABER

Samsun'da Bafra Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali’nin ikinci gününde coşku yine doruklarda.


Bafra ilçesinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve protokol üyelerinin katılımı ile resmi açılışının da gerçekleştirildiği KAPIKAYAFEST'in ikinci gününde Tandem ve Single uçuşları, Yamaç paraşütü ve akrobasi gösterileri katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

İçeriğinde Su kabağı işlemeciliği, Bafra’ya özgü geleneksel el sanatlarından Zembil örücülüğü, geleneksel Türk el sanatlarından biri olan Cam eritme ve kilim dokumacılığının yer aldığı workshop etkinlikleri de dikkatle takip edildi. Dağcılık ve Doğa yürüyüşü severler Başaran Köyü tepen Deliği ve Hayat Mağarası gezisinin yanında herkesin katılımına uygun kaya tırmanışları gerçekleştirildi.Sportif faaliyetler çerçevesinde ise ödüllü survivor ve şınav yarışmaları, halat çekme ve plank yarışmaları eğlenceleri anlara sahne oldu.

Festivalin ikinci gününün akşamı saatleri ise Bafra Musiki Cemiyeti Türk Halk Müziği korosununum seslendireceği türkülerle renklenecek. Geleneksel kamp ateşi bu yılki Kapıkayafest’in yine vazgeçilmezleri arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlular Ankara'da federasyon kurdu! ASFED

Samsunlular Ankara'da federasyon kurdu! ASFED