23 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUNSPOR'UN TRANSFER TAHTASININ KAPATILMASINI YILDIRIM 219 BİN EURO ÖDEYİP ÖNLEDİ

Samsunspor'un transfer tahtasının kapatılmasını Yıldırım 219 bin Euro ödeyip önledi

Yılport Samsunspor Kulübünün Distel Zola'ya yapılmayan ödeme nedeniyle transfer tahtasının CAS tarafından kapatılma tehlikesi ile karşı karışa kaldığı ortaya çıktı.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 22:59 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor Kulübünün CAS tarafından transfer tahtasının kapatılmasının gündeme geldiği bu durumu Yüksel Yıldırım'ın 219 bin Euro ödeyerek önlediği ortaya çıktı.


Samsunspor eski Kulüp Başkanı Erkut Tutu döneminde transfer edilen Distel Zola'ya ödeme yapılmaması nedeniyle bu futbolcunun CAS'a başvurduğu ve yıllardan beri süren bu sorunun geçtiğimiz Cuma günü Yüksel Yıldırım'ın 219 bin Euro ödeme yapması ile ortadan kalktığı öğrenildi.

Erkut Tutu döneminde transfer edilen Distel Zola'nın Samsunspor Kulübünde orijinal evraklarının bulunmadığı da gündeme gelirken, Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım Distel Zola olayı ile ilgili Samsun Gazetesinden Salim Yıldız'ın gerçekleştirdiği canlı yayında yaptığı açıklamada,  "Oyuncular getirildi paraları ödenmedi. Geçen Cuma günü 219 bin Euro ödedim Distel Zola'ya. Erkut Tutu döneminde alınmış, yanlış şeyler yapılmış. Biz CAS'a gittik, Samsunspor yöneticisini gönderdik elimizde gerçek evrakı bulamadık. Elimizde fotokopisi var orijinal evrak yok. Orijinal evrakı koyamadık, 100 bin Euro ödememiz gerekirken 219 bin euro ağlaya ağlaya faiziyle ödedik, yoksa transfer tahtasını kapatacaklardı. Yurt dışından transfer yapamayacaktık.  Açmak için para ödedim. Ben bunun hesabını soracağım. Erkut Tutu temlik koyup gitti alacağına. Burada onun yaptığı hataları ben niye ödeyeceğim.  Kazım Yılmaz döneminden Brezilya'dan bir futbolcuya eşek gibi paralar ödedik.  İçim ağlıyor. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

serkan

13 Ağustos 2020 Perşembe 12:25

Yüksel yıldırım başkana bir kötü laf eden olursa 'çarpılsın' arkadaş..Büyük adammış..

kozlukluvedat sen

11 Ağustos 2020 Salı 18:26

bu kuklup boyle battı işde tutunun parası varmış madem adamın parsını nıye odemedı bu parları bunlardan tahsıl e dılsın

Samsunsporlu

11 Ağustos 2020 Salı 04:33

Bu takımı kim bu hale soktu tek tek ortaya çıkıyor. Vatan haini Samsun haini bunlar. Yüksel Yıldırım olmasa yar...ğı yediydik bu ibneler yüzünden

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da MHP İlkadım İlçe Kongresi sonrası şok iddialar gündeme geldi

Samsun'da MHP İlkadım İlçe Kongresi sonrası şok iddialar gündeme geldi