12 Ağustos 2022 Cuma

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TÜRKEL ÜLKE EKONOMİSİNİN İFLASA SÜRÜKLENDİĞİNİ AÇIKLADI

CHP Samsun İl Başkanı Türkel ülke ekonomisinin iflasa sürüklendiğini açıkladı

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ülke ekonomisinin iflasa sürüklendiğini açıklayarak, "Yıkımın eşiğindeyiz" dedi.

16 Temmuz 2022 Cumartesi 15:25 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, ekonomiye yönelik açıklamasında, ülkenin büyük bir krize doğru sürüklendiğini söyledi.


Fatih Türkel, hükümetin ülke ekonomisini iflasa sürüklediğini ifade ederek, "Nas edalarıyla milletin anasını ağlattınız. Ülkenin ekonomisini iflasa sürüklüyorsunuz acilen kendinize gelin" dedi.

Türkiye'nin gelinen süreçte yatırım yapılamaz en riskli ülkeler arasına girdiğini kaydeden CHP İl Başkanı Türkel, dolar ve euro ile ihracat yapan işadamlarının ise büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya olduklarını vurguladı. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, açıklamasında şunları söyledi.
"Uluslararası derecelendirme kuruluşu FİTCH’in yaptığı açıklamaya göre Türkiye ekonomisi çok daha büyük bir krizin ve yıkımın eşiğindedir. Aylardır ekonomistler yazıyor, siyasetçiler bağırıyor, vatandaş isyan ediyor, bizde haykırıyoruz ama dünyada ve ekonomi tarihinde örneği olmamış faiz sebep enflasyon sonuç saçmalığından AKP vazgeçmediği gibi bu ülkeyi her geçen gün uçuruma ve batağa sürüklemeye devam ediyor. Biz AKP yönetenlere buradan sesleniyoruz bir an önce dünyada ekonomi nasıl yönetiliyorsa tedbirlerinizi bu yönde alıp aklın ve bilimin gereğini yapın. Aksi takdirde bugün itibariyle ülkeyi batıracaksınız. İflasların önünü açmış ihracatı bitirmiş ve ülkeyi duvara dayandırmış olacaksınız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz'un 6. yılı açıklaması

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz'un 6. yılı açıklaması