12 Ağustos 2022 Cuma

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU'NDAN FINDIK FİYATI ELEŞTİRİSİ!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan fındık fiyatı eleştirisi!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yaptığı fındık açıklamasında "54 lira fiyat müjde değil olsa olsa idam fermanıdır" dedi.

02 Ağustos 2022 Salı 00:41 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP ) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, açıklanan fındık fiyatını eleştirdi.


Fındık üreticisine verilen 54 TL fiyatın müjde olarak sunulmasına tepki gösteren Hancıoğlu, "Fındık üreticisi için en büyük müjde, bu iktidarın gitmesi olacak" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yaptığı yazılı açıklamayla, 54 lira olarak belirlenen fındık alım fiyatı konusunda iktidarı eleştirdi. Açıklanan fiyatın üretici açısından tam bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyen ve iktidarın 'emek hırsızlığı' yaptığını ifade eden Hancıoğlu "utanmadan, sıkılmadan bu rakamı bir de  'müjde' diye pazarlıyorlar. Fındık üreticisi için en büyük müjde, bu iktidarın gitmesi olacak" dedi.
Hancıoğlu açıklamasında şu değerlendirmelere yer verdi:
"Şimdi açıklanan fiyat geçen yılla kıyaslandığında fındık 3 doların altına düştü ve geçen yıldan daha değersiz bir hale geldi. Oysa bu yıl fındığın kur bazında kilogramı 4 doların altında olmamalıydı. Son bir yılda bütün girdi maliyetleri 5-6 kat artarken, ürününün kur değeri gerileyen fındık üreticisi için, bu fiyat müjde değil olsa olsa 'idam fermanı'dır. 54 lira için sosyal medya üzerinden hükümete teşekkür ve methiyeler düzen bir avuç trolün çabaları, iktidarın fındık üreticisini gözden çıkardığı gerçeğini ortadan kaldırmayacak. İktidar son kez fındık üreticisini kahreden, kartelleri bayram ettiren  bir fiyat ilan etmiştir. Çünkü  bir sonraki üretim sezonunda, bu iktidar işbaşında olmayacak. Yapılacak ilk seçimde, üreten ve ürettiği hakça bölüşen bir yönetim anlayışı göreve gelecek, emeği değerli kılan, tutarlı ve üretim odaklı bir fındık politikası hayata geçirilecek. İşte o gün, fındık üreticisi için en büyük müjde olacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Deveci, esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinledi

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Deveci, esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinledi