16 Mayıs 2022 Pazartesi

ERHAN USTA ESNAFA YAPILACAK KİRA YARDIMINI ELEŞTİRDİ! CILIZ PAKET DEDİ

Erhan Usta esnafa yapılacak kira yardımını eleştirdi! Cılız paket dedi

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, pandemi sürecinde esnaflara yapılacak kira ve diğer yardımlarla ilgili açıklanan paketin 'Cılız' olduğunu söyledi.

17 Aralık 2020 Perşembe 16:28 SİYASET

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, bugün yaptığı açıklamada, esnaflara yapılacak kira yardımlarını eleştirdi.


Yapılacak kira yardımı desteklerinin basit usulde vergi mükelleflerine yönelik olduğunu gerçek usuldeki mükelleflerin devletin pandemi sürecinde vereceği desteklerden yararlanamayacağını belirten Erhan Usta, "Son derece cılız paket. Esnaf zor durumda devleti de yanında görmek istiyor. Üç aylık maliyeti 5 milyar TL. Örneğin bu 5 milyar TL devletin bir haftalık faiz ödemesi. Esnaf 10 aydır sıkıntıda. Ödenecek para faiz lobisine bir haftada ödenen para. Üç ay boyunca bin lira verileceği açıklandı. Basit usulde vergilendirilen mükelleflere verilecek. Gerçek usuldeki esnaflarda zor durumda. Onlarında bu destekten faydalanmaması kabul edilir bir şey değil. Ciddi gelir kaybına uğrayan gerçek usulde mükelleflerinde desteklenmesi lazım" dedi.

Esnaflara kullandırılan banka kredilerinin pandemi sürecinde ödenemeyeceğini bunun için bankalarında sıkıntıya düşmemesi için devletin faizleri üstlenmesi gerektiğini vurgulayan Erhan Usta, esnafın kira stopajlarının da sıfırlanması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı açıklamada ayrıca çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerinin uyguladığı yüksek faiz altında ezildiklerini belirterek, şunları dile getirdi.
"Çiftçi bezdi aşırı yüksek faiz uygulanıyor. Yüzde 40'lara varan faizlerle çiftçi ezilmektedir. Tarım Kredi Kooperatifleri adeta tefecilik yapmaktadır. Çiftçi tefecilerin altında inim inim inlememek istemektedir, faizler makul seviyeye indirilmelidir" 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

19 Aralık 2020 Cumartesi 00:24

Paketin cılızlığı beni ilgilendirmez ama Erhan Bey , ben bu saatten sonra senin yerinde olsam Samsun dışın da başka bir yerden aday olurum.İnan bana daha fazla oy alırsın.Çünkü bu saatten sonra senin hiçbir açıklamanı etrafımdan şahidim kimse ciddiye almıyor.O samsun milliyetçiliği treni kaaaaaççççç tııııııı.Addaaaaaa oldu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde açılan Covid Servisi sayısı 12 oldu

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde açılan Covid Servisi sayısı 12 oldu