23 Mayıs 2022 Pazartesi

ERHAN USTA KÖYTÜR AÇIKLAMASI YAPTI! KÖYTÜR'Ü İFLASTAN KURTARIN

Erhan Usta KÖYTÜR açıklaması yaptı! KÖYTÜR'ü iflastan kurtarın

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, mahkeme tarafından iflası verilen KÖYTÜR ile ilgili açıklamalarda bulundu.

05 Ekim 2020 Pazartesi 14:25 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, KÖYTÜR ile ilgili yaptığı açıklamada, "Meşhur 5 müteahhitte 116 milyar lira veren iktidarın, KÖYTÜR'e sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi.


Mahkemenin iflas kararını onaylaması sonrası KÖYTÜR ile ilgili açıklama yapan Milletvekili Erhan Usta, 5 bin civarı kişinin ekmeğini kazandığı firmanın kapatılmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Açıklamasında,  "Samsun’da beyaz et sektöründe faaliyet gösteren  nakliyecisinden tedarikçisine, işçisinden üreticisine 5 bin civarı kişinin ekmeğini kazandığı, Türkiye’nin ilk tavukçuluk markası KÖYTÜR, 2015 yılında iflasın ertelenmesini istemiş ve firmaya denetim kayyumu atanmıştı. Aradan geçen 5 yılda işler düzelmemiş olacak ki, geçtiğimiz günlerde mahkemenin iflas kararı vermesi sonucu KÖYTÜR kapatılıyor" diyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, iktidar parti milletvekillerini KÖYTÜR'e sahip çıkmaya davet etti.

Aynı durumda olan Manisalı bir firmanın siyasilerin baskısı sonucu iflastan kurtarıldığını kaydeden Erhan Usta, KÖYTÜR açıklamasında şunları dile getirdi.
"Daha önce aynı durumda olan, Manisa’daki bir firmayı Manisalı siyasilerin baskıları sonucu satın alarak iflastan kurtaran bir kamu bankasının KÖYTÜR için gerekli desteği göstermediği biliniyor. Ne yazık ki bugün gelinen noktada Samsun’un yine iktidar milletvekilleri tarafından sahipsiz bırakıldığı gerçeğiyle karşılaşıyoruz.  İstihdam ve üretime muhtaç olduğumuz böyle bir dönemde bırakın yeni istihdam alanları oluşturmayı, mevcut firmaları koruyamıyoruz. Herkesin malumu olduğu o meşhur 5 müteahhitte birkaç ay önce 116 milyar lira veren iktidarın, bu kadar kritik bir meselede Samsun için bir kaç milyon lirayı da gözden çıkarmasını bekliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Covid-19 olan Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu taburcu oldu

Samsun'da Covid-19 olan Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu taburcu oldu