07 Ağustos 2022 Pazar

GELECEK PARTİSİ TERME İLÇE BAŞKANINDAN AK PARTİ'DEN 150 KİŞİ İSTİFA ETTİ İDDİASINA AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Terme İlçe Başkanından AK Parti'den 150 kişi istifa etti iddiasına açıklama

Samsun'da Gelecek Partisi Terme İlçe Başkanı Hacı Bilal Aslan, AK Parti'den 150 kişinin istifa ettiği haberlerine açıklama yaparak yanıt veren AK Parti Terme İlçe Başkanlığına yanıt verdi.

06 Temmuz 2021 Salı 16:15 SİYASET

Samsun'da Gelecek Partisi Terme İlçe Başkanı Hacı Bilal Aslan, AK Parti'den 150 kişinin istifa ettiği iddiasının yalanlanması üzerine yaptığı açıklamada, "AK Parti Terme ilçe Başkanı 4 ayda partilerinden kaç kişinin istifa ettiğini açıklasın" dedi.


AK Parti Terme İlçe Başkanlığından 150 kişinin istifa ederek Gelecek Partisine katıldığı yönünde ki bilgiyi kendilerinin söylemediğini bu haberin yanlış olduğunu açıklayan Gelecek Partisi Terme İlçe Başkanı Bilal Aslan, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun Terme'ye yaptığı ziyaret sonrası gündeme gelen iddiaya ve AK Parti Terme İlçe Başkanının bu konuda yaptığı açıklamaya verdiği yanıtta şunları dile getirdi.
"Cumartesi gecesi Sayın Başkan ile yaptığımız görüşmede yapılan bu haberlerin bizimle bir ilgisinin olmadığını, tamamı ile bizim bilgi ve dahlimiz dışında  gerçekleştiğini ifade etmeme rağmen, bugünkü basın açıklamasında kullanılan dili, gerek bireysel ilişkiler gerekse siyasi teamüllerle bağdaştırmadığımızı ve esefle karşıladığımızı belirtmek istiyorum. Söz konusu haberlerin kimler tarafından ne amaçla yapıldığını bilmiyoruz. Belkide Başbakanımıza yönelik Termelilerin ilgi ve teveccühünü gölgelemek ve manipülasyon yapmak adına birileri tarafından ortaya atılmış da olabilir. Sayın Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ilçe binamızın açılışının birilerini rahatsız ettiği ve paniğe kapıldıkları aşikardır. Bundan sonra da ziyadesiyle rahatsızlık vermeye devam edeceğiz. Sayın ilçe başkanı! Keşke davetimize icabet edip açılışımıza katılmış olsaydı katılım sağlayanları tek tek sayma fırsatını yakalar ve böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmezdi. Gelecek Partisi Terme İlçe Başkanlığı Terme'de miting değil açılış yapmıştır. Yine ilçe binamızla birlikte o an gelen taleplerle iki işyerinin daha açılışını da sayın Başbakan ile birlikte gerçekleştirdik. Açılış ve miting arasındaki farkı da lütfen bize açıklattırmak zorunda bırakmayın AK Parti'den 150 kişi toplu istifa etti şeklinde yapılan haberler yanlıştır. Doğrusu ise bizimle birlikte yol yürümek isteyen bu kişiler 3-4 aylık süreçte peyderpey istifa edip bizlere katılan gönüldaşlarımızdır. Keşke sayın ilçe başkanı son bir yılda kaç üye yaptıklarını değil de son dört ayda kaç kişinin partilerinden istifa ettiğini açıklasaydı günün anlam ve önemine binaen daha uygun olurdu"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Uğur

06 Temmuz 2021 Salı 18:39

Son 5 yılda AKP kadar kirli ağzı bozuk siyaset yapanı göremiyorum şahsım ve ailem adına konusuyorum kimlere oy verdiğimi gördüğümde üzülüyorum Türkiye bir rant devleti haline geldi her yeri sattılar maşşalah ama yabancı yatırımlara 1 tane fabrika kurduramadılar türkiyeye

Metin Dönmez

06 Temmuz 2021 Salı 16:13

Helal olsun sana hocam. Akepe yi bitir terme de

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazeteci Ergin Caner Cabbar, Özge Güngör ile nikah kıydı

Samsun'da gazeteci Ergin Caner Cabbar, Özge Güngör ile nikah kıydı