07 Ağustos 2022 Pazar

NUMAN KURTULMUŞ AÇIKLADI! SOKAKLARI ZEHİRLEMEDEN LEGAL GÖSTERİLER YAPILABİLİR

Numan Kurtulmuş açıkladı! Sokakları zehirlemeden legal gösteriler yapılabilir

Samsun'da açıklama yapan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, muhalefetin iş başına gelmek için legal gösteriler ve mitingler yapabileceğini söyleyerek, "Bundan memnun oluruz" dedi.

27 Kasım 2021 Cumartesi 17:32 SİYASET

Samsun'a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, sokakları zehirlemeden muhalefet partilerinin miting ve gösteri yapabileceklerini ve bundan da rahatsızlık duymayacaklarını açıkladı.


TÜRKİYE OLGUN BİR DEMOKRASİYE SAHİP
Türkiye demokrasisinin olgun bir yapıya sahip olduğunu belirten Numan Kurtulmuş, Samsun'da yaptığı açıklamada "Muhalefetin Türkiye'yi erken seçime zorlama ana başlığı etrafında ortaya koymuş olduğu bazı stratejiler var. Biz şundan asla rahatsızlık duymayız. Türkiye'nin muhalefet partileri legal meşru gösterilerle, hükümetin yerine kendilerinin iş başına gelmesi için her türlü mitingi yapabilir, her türlü siyasi faaliyet yapabilir. Türkiye olgun bir demokrasiye sahiptir. Hatta bundan da memnun oluruz. Çünkü aslolan sokakların zehirlenmeden demokratik taleplerin yerine getirilmesidir" dedi.

CEZAEVİNDEN ATILAN TWEETLERLE..
Gezi Parkı eylemlerinde sokakların karıştırılarak Türkiye'nin bir iç çatışmaya götürülmek istendiğini hatırlatan Kurtulmuş, açıklamasında CHP'yi de eleştirerek şunları dile getirdi.
"Yani yakın zamanda yaşadığımız gibi Gezi Parkı eylemlerinde, sokakların karıştırılarak Türkiye'nin bir iç çatışmaya dönüştürülmesi değil. Makul bir plan, proje çerçevesinde muhalefetin yapılabilmesidir. Bunun yolu da meşru zeminlerde olacak gösterilerdir, taleplerdir, toplantılardır. Ama zamanla itibariyle bazı konularında manidar olduğunun altını çizmek isterim. Türkiye'nin ikinci partisi, yeri geldiği zaman biz Atatürk'ün partisiyiz diyerek Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin kuruluşunu sahiplenen bir partinin bugün ne yazık ki cezaevinden atılan tweetlerle, yada terör örgütünün gölgesinde ki siyaset merkezlerinden dile getirilen fikirlerle üst üste örtüşen adımlar atması manidardır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor-Adanaspor maçında Mahmut Baylan için saygı duruşu

Yılport Samsunspor-Adanaspor maçında Mahmut Baylan için saygı duruşu