07 Ağustos 2022 Pazar

ÖMER SÜSLÜ'DEN ALPARSLAN TÜRKEŞ TEKLİFİNİN REDDEDİLMESİ İLE İLGİLİ SERT AÇIKLAMA

Ömer Süslü'den Alparslan Türkeş teklifinin reddedilmesi ile ilgili sert açıklama

İYİ Parti GİK üyesi Ömer Süslü, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında İYİ Parti'nin verdiği Alparslan Türkeş teklifinin ret edilmesi ile ilgili açıklama yaptı!

12 Ocak 2022 Çarşamba 17:58 SİYASET

İYİ Parti Genel İdare Kurulu(GİK) üyesi Ömer Süslü, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın İYİ Parti'nin verdiği Alparslan Türkeş teklifine yönelik yaptığı açıklamalara sert karşılık verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir, Atakum ilçesindeki Alparslan Bulvarı'nın adının Alparslan Türkeş Bulvarı olarak değiştirilmesini teklif etmiş, bu teklife ise MHP Grup Başkanvekili Cemalettin Kola'dan tepki gelmişti. Teklif meclisde kabul edilmezken, konuyla ilgili MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ta bir açıklama yaparak teklifi veren İYİ Parti Grubunu sert bir dille eleştirmişti.

Konu bazı yaygın basında 'MHP Alparslan Türkeş ismine izin vermedi' başlıkları ile gündeme gelirken, Alparslan Türkeş krizinde İYİ Parti GİK üyesi Ömer Süslü'den de aynı sertlikte bir açıklama geldi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN MANEVİ ŞAHSINA SAYGISIZLIK YAPILDI
Ömer Süslü, Alparslan Türkeş teklifinin ret edilmesine ilişkin açıklamasında, "Allah, şahsi menfaatleri için iradesini Saray’a teslim eden malum şahısları bu fikri tutsaklıktan kurtarsın" şeklinde sözlere yer verirken, şunları dile getirdi.
"Önergenin meclis gündemine bile alınmaması rahmetli Alparslan Türkeş’in manevi şahsına karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Kendi isimlerinin önüne satır satır unvanlar sıralayanlar, Alparslan isminin tarihimizde edindiği yerin hakkını vermek konusunda aynı hassasiyeti gösterememişlerdir. Bu değerli önergenin reddedilmesi kadar oylamanın ardından Ret İttifakı’nın küçük ortağının yaptığı kontrolsüz ve biçimsiz açıklamalar da en azından Samsun siyasetinin utanç sayfalarında kendine yer edinmiştir. İplerini Saray’a teslim edenler, savunduklarını iddia ettikleri değerlere yakışmayan bir üslupla İYİ Parti Grup Başkanvekilimiz Alper Aydemir’i hedef göstermişlerdir. Bilinmelidir ki Grup Başkanvekilimiz Alper Aydemir, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde şehrimizin menfaatleri doğrultusunda yapıcı icraatları ve çalışmalarıyla koordinatlarından bir adım sapmayan değerli meclis üyelerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla bulunduğu makamın ardına sığınarak Grup Başkanvekilimizi hedef göstermeye kalkmak en hafif tabirle siyasi tetikçiliktir. İradesini başkalarına teslim eden şahıslar unutmamalıdır ki; tarih bilmezlikle itham ettiği İYİ Parti kadroları, kendisinin ve arkadaşlarının unuttukları yüce Türk tarihi konusunda da gönüllü ders verebilecek nitelikte ve donanımdadır."

TÜRKEŞ'İ REDDEDEN ZİHNİYET..
"Türk Devleti’ne tek devlet, Türk Bayrağına tek bayrak, Türk Milletine tek millet diyecek kadar Türklük hazımsızlığı bulunanlara eklemlenerek siyaset sahnesinde can çekişenler, tarih üzerinden siyasi manevra yaparak bizlere akıl vermek yerine, 4 bin yıllık Türk tarihinin sadece TRT'de yayınlanan dizi bölümleri kadarına hakim olan ittifak ortaklarına ders versinler. Ecdadımız Sultan Alp Arslan da dahil olmak üzere Türk tarihinde kendisine yer edinmiş hangi devlet büyüğümüz olursa olsun, bu isimlerin unvansız kullanılması saygısızlıktır. Bizi hedef alarak büyük ortaklarına şirinlik yapmaya çalışan şahıslar, algı yönetimi yapacağım derken ecdadımız Sultan Alp Arslan’ı da bu tartışmanın içine çekerek manevi varlığına yapılan saygısızlığı savunacak noktaya düşmüştür. Ayrıca saray şürekâsının temsilcileri bilmelidir ki; merhum Alparslan Türkeş bütünüyle Türk Dünyası’na hitap ettiği için Başbuğ unvanını almıştır. Başbuğ Türkeş’i bir partinin tekeline sıkıştırmaya çalışmak, başta Ret İttifakı'nın küçük ortağı olmak üzere kimsenin haddi değildir. Merhum Alparslan Türkeş'i reddeden bir zihniyet arıyorlarsa uğrunda işkencelere maruz kalıp, özgürlüğünden fedakarlık etmiş olduğu, uğrunda beş bin evladını yitirdiği Ülkücü Hareket’e Fatiha bilmezler, Kafatasçılar, Vandallar diyen büyük ortaklarına doğru kafalarını çevirsinler. Allah, şahsi menfaatleri için iradesini Saray’a teslim eden malum şahısları bu fikri tutsaklıktan kurtarsın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

13 Ocak 2022 Perşembe 18:03

Allah aşkına teklifiniz mantıklı mı?Atakum'da ezberlenmiş olan Alparslan caddesinin ismini değiştirmek.Önerdiğiniz isim de devlet için önemli biri.Ama projeniz Alparslanı değiştirmek mantıksız.Başka bir caddeye önerseydiniz mantıklıklıydı.Bu tamamen siyasi oy toplamak.Alalen belli .Ucuzca Doğru bir tanedir.Nişantaşı caddesinin ismini değiştirebilirsiniz aslında.Alparslan cad Red verileceğini biliyordunuz zaten.Biz verdik,onlar kabul etmedi.Ucuzca çok ucuzca bir siyasi hareket

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sahilden kum alan Yakakent Belediyesi Çevre Müdürlüğüne şikayet edildi

Samsun'da sahilden kum alan Yakakent Belediyesi Çevre Müdürlüğüne şikayet edildi