12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR, YALI MAHALLESİ SAKİNLERİNİN ARAZİ SORUNUNU DİNLEDİ

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yalı mahallesi sakinlerinin arazi sorununu dinledi

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'un Çarşamba ilçesi Yalı mahallesinde evleri bulunan vatandaşların Milli Emlak Müdürlüğü ile yaşadıkları arazi sorununu mahalle sakinlerini ziyaret ederek dinledi.

02 Ağustos 2022 Salı 00:36 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba ilçesi Yalı mahallesinde hazine arazileri üzerinde evleri bulunan vatandaşların yaşadığı arazi sorununu TBMM'ye taşıyacağını açıkladı.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba İlçesi’nin Yalı (Costal) Mahallesinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile burada oturan vatandaşlar arasında yıllardır yaşanan arazi sorununa dikkat çekerek, mağduriyetin biran önce giderilmesini ve buradaki hazine arazilerin uygun fiyatla ve uygun ödeme koşullarıyla üzerinde oturan vatandaşlara verilmesini istedi.  

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, beraberinde Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ile birlikte Çarşamba İlçesi’nin Yalı (Costal) Mahallesini ziyaret ederek, burada yaşayan vatandaşların arazi konusunda yaşadıkları sorunları yerinde dinledi. İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından buradaki hazine arazilerinin ödenemeyecek şekilde yüksek fiyatlarla satışa çıkarıldığına tepki göstererek, kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha 2,5 yıl önce buradaki tarım arazilerinin 75 TL’den satışa çıkarıldığına işaret eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, aynı hazine arazilerinin bugün metrekaresi 1100 TL’den satışa çıkarıldığını bildirdi.

Yaşanan bu sorunu ve mağduriyeti Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine de taşıyacaklarını ifade eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar, konunun takipçisi olacaklarını hatırlatarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bu fiyatlarla vatandaşların yıllardır üzerinde yaşadıkları evlerini ve arazilerini alma imkânları bulunmamaktadır. Bizler burada yaşayan vatandaşlarımızın atalarından, dedelerinden ve babalarından kalan bu topraklardan ayrılmalarını istemiyoruz. Bu nedenle, hükümetin ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün satış için biçmiş olduğu yüksek fiyatı yeninden gözden geçirmedir. Araziler, daha uygun fiyatla ve daha uygun ödeme koşulları ile buradaki vatandaşlara verilmelidir. Buralarda yaşayan vatandaşlarımızın talepleri de bu doğrultudadır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan fındık fiyatı eleştirisi!

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan fındık fiyatı eleştirisi!