16 Mayıs 2022 Pazartesi

MEHMET ALTIPARMAK, MENEMENSPOR YENİLGİSİ İLE TARAFTARIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Mehmet Altıparmak, Menemenspor yenilgisi ile taraftarın tepkisini çekti

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, Menemenspor yenilgisi ile birlikte kırmızı beyazlı taraftarların tepkisini çekti. Samsunspor taraftarları Altıparmak'ı yenilgi sonrası eleştirdi.

17 Ekim 2021 Pazar 17:12 SPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, 3-2'lik Menemenspor yenilgisi ile ilgili futbolcularına eleştiri getirerek "Sadece kontratak yapacaklardı. Çok üzgünüz" dedi.


Menemenspor deplasmanında yenildikleri için çok üzgün olduklarını açıklayan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, bu maça kontratak sistemi ile hazırlandıklarını belirtti. 

Mehmet Altıparmak, Menemenspor yenilgisinin ardından yaptığı açıklamalarda, şunları dile getirdi.
"Hiç istemediğimiz ve beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Özellikle gelirken buraya yaptığımız çalışmaların sahada kullanılmaması ve sahanın içinde ne yazik ki bunları göremememiz neticesinde mağlup olmamız bizi fazlasıyla üzdü. Maçta rakibin nasıl oynayacağını biliyorduk ve ilk yarı zaten öyle geçti. Biz tamamen tek kaleye yakın top oynadık. Sadece kontratak yapacaklardı. Oyuncularımıza da bunu söyledik. 3-4 gündür hep bunun üzerine çalışıldı. İlk gelen korner gol oldu. Ondan sonra 1-1’i yakaladık. Belki Boli’nin pozisyonu gol olsa, öne geçsek maç farklı yerlere gidebilirdi. İlk yarıya 1-1 girdikten sonra ikinci yarı neler yapmamız gerektiğiyle alakalı konuştuk ama futbol ve maçın kopma anları var. Daha ikinci yarının 30’uncu saniyesinde Barış’ın ayağının çime takılması, neticesinde de penaltı olması tamamen hem oyun düzenini hem de oyuncuların şeklini tamamen bozdu. Ondan sonraki ilk gelen topta maç 3-1 olduktan sonra oyunu kurtarmak adına Bah hamlesini yaptık. 3-2’yi yakaladık. 3-2’den sonra belki oyun tekrar bizim hakimiyetimize geçerken 10 kişi kaldık. Rakibimiz bugün çok istedi. Çok mücadele ettiler. Şansları da vardı ama istek, arzu anlamında özellikle maçın ikinci yarısında bizden daha fazla istediler ve hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Onları tebrik ediyorum. Futbol isimlerle oynanmıyor. Sahada mücadele ederek oynanıyor. Ne yazık ki son iki maçta bu mücadelede eksik kaldık. Bunun bize yakışmadığın da söylüyoruz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Atık Su Kolektör hattı 30 gün içinde hizmete girecek

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Atık Su Kolektör hattı 30 gün içinde hizmete girecek