29 Haziran 2022 Çarşamba

TEKNOCLOUDS ALAN ADLARINA NE OLDU? TEKNOCLOUDS VURGUN MU YAPTI!

TeknoClouds alan adlarına ne oldu? TeknoClouds vurgun mu yaptı!

Samsun'da faaliyet gösteren TeknoClouds firmasından domain-alan adı alan binlerce müşteri şu günlerde büyük bir şok yaşıyor. TeknoClouds alan adlarına ne oldu? TeknoClouds vurgun mu yaptı!

06 Temmuz 2021 Salı 17:00 TEKNOLOJİ

Samsun'da bulunan TeknoClouds firmasından alınan alan adlarının askıya alınması ve çok sayıda domaine de ulaşılamaması sonrası site sahipleri büyük bir şok yaşıyor.


TeknoClouds firmasından alınan alan adlarına ulaşılamadığı, ödemesi yapılan domainlerin ise askıya alınması olayı karşısında firma ise sessizliğini koruyor. Firmanın Samsun'da bulunan telefonlarına ulaşılamadığı, alan adı sahiplerinin ise parasını ödedikleri domainlerin bağlı bulunduğu sitelerinin çöktüğü gündeme gelirken, firmanın domain üzerinden milyonluk vurgun yaparak sessizliğe gömüldüğü iddia edildi.

Alan adı kaydı için TeknoClouds firması ile çalışan binlerce müşteri, alan adlarının askıya alınması ve parka çekilmesi karşısında büyük mağduriyet yaşarken, ulaşmaya çalıştıkları firmadan ise hiç bir şekilde yanıt alamamaktan şikayetçi. Gelen şikayetler ve müşterilerin mağduriyeti üzerine bir açıklama yapan TeknoClouds firması, "02.07.2021 tarihinde APİ sağlayıcı firma tarafından yapılan bazı eylemler sonucu alan adları iptale düşmesine sebep olmuştur. Kendileriyle çok kolay iletişim kurabildigimiz kanaldan bile artık erişim sağlayamıyoruz. Ender bir olaydı. Kayıt kuruluşuyla yaptığımız görüşmeler neticesinde konumun alan adı sahipleri tarafından ICANN'e taşınması önerisi alınmıştır. Biz her ne kadar alan adlarını kayıt eden bir aracı da olsak alan adı sahipleri Registrant (Tescil Ettirenler)dır. Alan adınızın whois bilgileri adınıza ve güncelse (bilgileriniz gizli de olsa güncel olması önemlidir) ICANN şikayet sayfasında durumunuzu açıklayan bir metin ve görsellerle besleyip şikayet iletmeniz önerilir. İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (İCANN) çözüm üretmek için kayıt kuruluşuna ulaşacak ve durumu inceleyecektir. İlgili durumu yaşamayan kişilerin tekrarlanmamasi adına Wild West Domains, LLC de barındırdığımız tüm aktif alan adlarını 05.07.2021 tarihinde Verisign ve PIR ile toplantı sağlayıp Türkiye de Akredite edilmiş bir kayıt kuruluşuna devrini isteyeceğiz. İlgili toplantıdan sonra başlatılacak işlemler bizim için çok yoğun bir süreç oluşturacaktır. Aktif hizmetleri olan müşterilerin yapabileceği imkanlar, alan adını farklı firmaya transfer etmek veya da beklemede kalıp alan adı devir işlemlerini başlatmamızı beklemektir. Bu konuda size ayrımcılıklar sağlamayacağız. Evrensel Hizmet Koşullarınının 18. Maddesi gereği İnternete satılan, sağlanan hiç bir hizmetin garantisi olmadığı; sağlanan hizmetin beta bir görüşe sahip olması bu gibi durumları ortaya çıkarması muhtemel olabiliyor elbet. Şimdi kullanıcılarımızın panik yapmadan ilgili eylemleri almasını öneriyoruz. TeknoClouds Ekibi" dedi.

Ancak günler geçmesine rağmen alan adları parka çekilen ve alan adlarına ulaşamayan müşterilerini mağduriyetinin devam etmesi ve bu mağduriyetlerin giderilmesine ilişkin ise TeknoClouds firmasının kalıcı bir çözüm üretememiş olması tepki çekiyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu canlı yayında merak edilen soruları cevapladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu canlı yayında merak edilen soruları cevapladı