29 Haziran 2022 Çarşamba

ERDOĞAN CUMA MÜJDESİNİ AÇIKLADI! 320 MİLYAR METREKÜP DOĞALGAZ BULDUK

Erdoğan Cuma müjdesini açıkladı! 320 milyar metreküp doğalgaz bulduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü açıklayacağını söylediği müjdeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz bulduk" dedi.

21 Ağustos 2020 Cuma 15:27 TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulduklarını tüm dünyaya duyurdu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü açıklayacağını söylediği müjdeyi bugün yaptığı açıklama ile duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü açıklayacağını söylediği müjdeyi bugün yaptığı açıklama ile duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili açıklamasında şunları söyledi.
"Türkiye en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdik. Fatih sondaj gemimiz 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna-1 sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. Kendisini boğazdan uğurladığım günü hatırlıyorum. Hamdolsun neticelere ulaşmış olduk. İstanbul'un fethinin yıl dönümünde uğurladığımız Fatih sondaj gemimiz hepimizi gururlandırdı.  Sakarya Gaz Sahası olarak adlandırdığımız bu alanda tüm test çalışmaları tamamlandı. Aynı bölgede yeni doğalgaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işarat ediyor. Çok zengin bir kaynağın bu çok kısa bir parçası.  9 derin sondaj gerçekleştirdik son sondajda müjdeyi verdik. Benzer müjdeyi Akdeniz'den de bekliyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervi 2023'te kullanıma sunulacak

Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervi 2023'te kullanıma sunulacak