Samsun'da eski milletvekili Musa Uzunkaya, Samsun Kent Haber'de belediye başkan adaylarının nasıl belirlendiğine ilişkin çarpıcı bir köşe yazısı yazdı.
Musa Uzunkaya, Samsun Kent Haber'de yazdığı köşe yazısında, belediye başkan adaylarının belirlenme süreci ile ilgili, "Tüm partilerde olmazsa olmaz kriteri, kazanabileceği aday kim olursa olsun onunla yola yürümek, aday olarak onu ön plana çıkarmaktır. Pragmatist olan bu anlayışa göre adayın adamlığının, duruşunun ve o partinin misyonun belirlenen şahısta var olup olmaması çok da önemli değildir. Bana kimse biz anket yaptırdık, filan veya falanlar anketten çıkmadı, teşkilat temayüllerinde yer almadı mavalını okumasın. Tüm bunların nasıl ve ne tür yönlendirmelerle yapıldığını bilen birisi olarak ifade ediyorum ki, tüm siyasal iktidarlar mahalli idarelerdeki varsa başarılarıyla genel idareyi ( parlamento ve hükümeti) oluşturmuş, ele geçirmiş, yine iktidarlarını da yozlaşan ve kirlenen yerel idareleriyle kaybetmişlerdir." dedi.
MUSA UZUNKAYA'NIN KÖŞE YAZISININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN