22 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN MİLLİ EMLAK DAİRE BAŞKANI DAHİL 4 KİŞİ İHALEYE FESAT VE RÜŞVETTEN TUTUKLANDI

Samsun Milli Emlak Daire Başkanı dahil 4 kişi ihaleye fesat ve rüşvetten tutuklandı

Samsun'da Milli Emlak Daire Başkanı da dahil 4 kişi, hazine arazilerinin kiralanması ile ilgili ihalelere fesat karıştırdıkları ve rüşvet iddiası ile tutuklandı.

07 Ağustos 2019 Çarşamba 14:10 ASAYİŞ

Samsun'da milli emlak arazilerinin kiralama ihalelerine fesat karıştırdıkları iddiası ile gözaltına alınan Samsun Milli Emlak Daire Başkanı ile birlikte, rüşvet verdikleri ileri sürülen 4 kişi tutuklandı.


Samsun İl Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Milli Emlak Daire Başkanı Y.K.'nın rüşvet alarak ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı. 

Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu operasyon düzenleyen ekipler, daire başkanı Y.K. ile rüşvet verdikleri iddia edilen E.A., O.A., R.U., M.K. ve S.G.'yi gözaltına aldı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Samsun Milli Emlak Daire Başkanı Y.K. ile birlikte E.A., O.A. ve R.U., çıkarıldığı mahkemece 'rüşvet almak, rüşvet vermek ve kamu kurum ve kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak' suçundan  tutuklandı. Olayla ilgili 2 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, saçları çıkmayan küçük kıza peruk hediye etti

Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, saçları çıkmayan küçük kıza peruk hediye etti