19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA KATOLOG EVLİLİĞİ YAPAN FETÖ'CÜ ASTSUBAY GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da Katolog Evliliği yapan FETÖ'cü astsubay gözaltına alındı

Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'den gözaltına alınan bir astsubay, Batman'da astsubay olarak görev yapan eşi ile Katalog Evliliği yaptığını itiraf etti.

21 Ekim 2017 Cumartesi 19:03 ASAYİŞ

Samsun Valiliği, FETÖ soruşturması kapsamında Batman ilinde yakalanarak gözaltına alınan astsubay  Z.K.D'nin itirafta bulunarak Batman'da astsubay olarak görevli Ö.F.D ile Katalog Evliliği yaptığını itiraf ettiğini açıkladı. 


Samsun Valiliği, astsubay Z.K.D'nin Katalog Evliliği itirafı sonrası astsubay eşi Ö.F.D'nin Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile gözaltına alındığını duyurdu.

Samsun Valiliği FETÖ operasyonları ile ilgili yaptığı açıklamada ayrıca Bafra ilçesinde terör örgütünün şifreli haberleşme uygulaması ByLock kullanan 2 kişinin tutuklandığını bildirdi.

FETÖ'NÜN KATALOG EVLİLİĞİ NEDİR

FETÖ yurtlarında yetişen, FETÖ bursu ile okuyan ve örgüt tarafından işe sokulan kadın örgüt üyelerinin, bu yapının dışından birisi ile evlenmeleri kesinlikle yasak. Evden ya da yurttan ayrılmak isteyen kız öğrenciler hakkında dedikodu çıkarılarak 'kötü kız' algısı oluşturup ayrılması engelleniyor. Her bölgeden örgüte bağlı kadınların formları titizlikle dolduruluyor. Evlilik işini il ablası ile evlilik ablası denen kadınlar yürütüyor. Bu kişilerin kocaları da erkeklerin formlarını hazırlayıp kataloglamakla görevli. İlçe ilçe, il il hazırlanan kataloglar en son il imamına rapor ediliyor ve onay alınıyor. Genelde kadınlar ve erkekler meslek gruplarına göre tasnif ediliyor. Evlenmeyen kadınların "Ablalara gidelim, güzel bir abi buluruz" dediği ve ablalara başvurduğu da belirtiliyor.

Örgütün bürokraside, emniyette, TSK'da, siyasette ve iş dünyasında sızmak istedikleri ailelere stratejik evlilikler kanalıyla giriliyor. Bu ailelere damat ve gelinler sokularak o aile tam bir kıskaca alınıyor. Bu iş için özel yetiştirilmiş güzel kadınlar genelde hâkim, savcı, polis ve askerlerle evlendirilerek bu kişilerin kendilerine tam bağımlı hale gelmeleri sağlanıyor. Stratejik evlilik yapanların dekolte giymeleri, sosyal ortamda bulunmaları ise Gülen'den alınan fetva gereğince mübah. Ablaların seçtiği ve erkek imamın onayıyla evlenen kişilere "Senin görevin evlilik değil, hizmet" denilerek asıl sorumluluğu her fırsatta hatırlatılıyor. Evlenmek istemeyenlere ise "Evlenmezsen şakirt olamazsın, bu görevi yerine getireceksin" diye baskı kuruyorlar. Bu zorla evlenmeler sonucunda bir çok ailevi problemler çıktığı belirtiliyor. Yetkililer evli çiftlerin mutsuz evlilikten dolayı başka evli biriyle ne ilişki yaşadığını, bunun ortaya çıkması durumunda da ellerindeki emniyet elemanları marifetiyle olayın örtbas edilip, bu kişilerin başka yere tayin edildiğini ifade ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun polisi cam filmi ve renkli cam yasağının ardından trafikte uygulama yaptı

Samsun polisi cam filmi ve renkli cam yasağının ardından trafikte uygulama yaptı