02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA RÜŞVET İDDİASI İLE TUTUKLANAN ESKİ DAİRE BAŞKANI TAHLİYE OLDU

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan eski daire başkanı tahliye oldu

Samsun'da rüşvetten tutuklu eski daire başkanı tahliye oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesinde rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Bahattin K. bugün çıktığı mahkemede tahliye edildi.

20 Ekim 2021 Çarşamba 12:38 ASAYİŞ

Samsun'da bugün hakim karşısına çıkan tutuklu eski Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nın tahliyesine karar verildi.


Samsun'da 22 Aralık 2020 tarihinde rüşvet aldığı iddiası ile gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesinin eski Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Bahattin K. katılırken, mahkeme heyeti eski daire başkanına rüşvet almaktan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi, tutukluluk süresini göz önüne alarak tahliyesine hükmetti. Tutuklu eski daire başkanı Bahattin K. ile birlikte aynı davada yargılanan müteahhit Y.T'ye de mahkeme heyeti beraat kararı verdi.

NE OLMUŞTU
Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanı olarak görev yapan Bahattin K., 22 Aralık 2020 tarihinde Kaçakçılık ve Organize Suçlar Bürosu polisleri tarafından düzenlenen operasyonda, müteahhit Yaşar T.'den 30 bin lira rüşvet alırken suçüstü yakalanmıştı. Samsun Cumhuriyet Savcılığına, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yazılı dilekçe ile teknik ve fiziki takibe alınan Bahattin K.'nın belediyeye iş yapan müteahhitlerin hak edişlerini belirli bir ücret karşılığında yaptığı iddiaları gündeme gelmişti. Dilekçe ile birlikte savcılık tarafından teknik takibe alınan Bahattin K., 22 Aralık 2020 tarihinde düzenlenen operasyonla önce gözaltına alınmış daha sonra tutuklanmıştı. Bahattin K.'nın görev yaptığı makam odasında ise gizli bir çelik kasada bulunurken, bu kasadan 135 bin Euro, 36 bin TL, 5 külçe altın, 1059 çeyrek altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, 40 gayrimenkul tapusu ve çok sayıda başka şahıslar adına banka hesap cüzdanları çıkmıştı. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ali balbal

21 Ekim 2021 Perşembe 20:04

Maalesef haklisiniz. Turkiyede calacaksin cirpacaksin ki itibar goresin. Turkiyede saygin birisi olmak bir yerlere gelebilmek icin ya birilerini carpacaksin, yada bagli bulundugun siyasete hizmet edip onlar sayesinde hersey sumenalti yapilip birde onunuz acilacak. Dogrusunuz yakinda ya milletvekilligine sohunur yada belediye baskanligina. Hic sasmam. Burasi Turkiye.

Kerim

20 Ekim 2021 Çarşamba 16:55

Bravooo Bahattin, az yemişsin Türkiye seninle gurur duyuyor,şimdi kasadan çıkanlarla siyasete gir yakında millet vekili, veya belediye başkanı olursun..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü Fuat Çapa oldu

Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü Fuat Çapa oldu