12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA FAHRETTİN ULUSOY ANADOLU’NUN EN ETKİN 50 İŞ İNSANI LİSTESİNE GİRDİ

Samsun'da Fahrettin Ulusoy Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı listesine girdi

Samsun'da iş adamı Fahrettin Ulusoy, Ekonomist Dergisinin hazırladığı Anadolu'nun En Etkin 50 İş İnsanı listesine girdi. Fahrettin Ulusoy, en etkin 50 iş insanı listesinde..

26 Temmuz 2020 Pazar 14:35 EKONOMİ

Ekonomist dergisinin 8 yıldır gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı araştırmasının 2020 sonuçlarına göre Fahrettin Ulusoy bu yılda söz konusu listeye giren tek isim oldu.


Ekonomist Dergisinin hazırladığı Anadolunun En Etkin 50 İnsanı listesinde ki sıralamaya göre merkezi Samsun'da bulunan Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy, Anadolu'nun en etkin 44. iş insanı oldu.

Geçen sene de listede yerini alan Fahrettin Ulusoy, aynı zamanda Samsun’dan listeye giren tek iş insanı unvanını elinde bulunduruyor. 

Türkiye ekonomisinin nabzını tutan Ekonomist dergisinin, 8 yıldır gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı araştırmasının 2020 sonuçları belli oldu. 

Ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimlerin sıralandığı listede, 1969 yılında Ulusoy Un’u kuran ve şu an şirketin onursal başkanlığını üstlenen Fahrettin Ulusoy 44. sırada yer aldı.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Samsun’dan listeye giren tek iş insanı olan Fahrettin Ulusoy’un “Bir gün un fabrikası sahibi olmalıyım hayali” şirketin bugün 3 milyar 52 milyon TL ciroya ulaşmasının temellerini attı. 

2015 Mart ayında yönetim kurulu başkanlığını Eren Günhan Ulusoy’a devreden Fahrettin Ulusoy, “1995 yılında ihracata başladık ve bugüne kadar 5 kıtada 84 ülkeye un ihracat ettik. Çorlu ve Samsun’daki günlük 900 ton/gün üretim kapasiteli fabrikalarına ek olarak Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde 2019 Aralık’ta hayata geçirdiğimiz 600 ton/gün kapasiteli 3. fabrikamız ve lisanslı depo yatırımlarımızla üretime devam ediyoruz. Ulusoy Un ailesi olarak 2069 yılında dünyanın ilk 10 tarım firmasından biri olmayı hedefliyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen, her geçen gün başarılarımızın arasına bir yenisini daha eklememize katkı sağlayan dinamik ekibimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Ulusoy Un, geçtiğimiz günlerde dünyanın saygın ekonomi yayınlarından Fortune500 (2019) listesinde 113. sırada, İSO500 (2019) listesinde ise Türkiye’nin en büyük 380. firması olarak yer almıştı.

ULUSOY GIDA HAKKINDA: 
Fahrettin Ulusoy tarafından 1969 yılında kurulan Ulusoy Gıda, 1989 yılında faaliyetlerine hububat ve bakliyattan mamul un, irmik, makarna ve bisküvi gibi her türlü gıda maddesinin imalatını, ticaretini, ithalat ve ihracatını yapmak üzere Ulusoy Un adı altında devam etmiştir. Ulusoy Un’un Samsun’da 500 ton/gün ve 600 ton/gün, Çorlu’da 400 ton/gün olmak üzere toplam 1500 ton/gün buğday işleme kapasiteli 3 fabrikası ve 100.000 tondan fazla tahıl stoklama kapasitesine sahip silo, depo ve serbest bölge depoları bulunmaktadır. Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Eren Günhan Ulusoy üstlenmektedir. Kaynak: Fahrettin Ulusoy, Anadolu'nun En Etkin 50 İş İnsanından Biri Oldu 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bedri Yaşar'dan İYİ Parti'de misafirim diyen Necattin Demirtaş'a zorla çağırmadık cevabı

Bedri Yaşar'dan İYİ Parti'de misafirim diyen Necattin Demirtaş'a zorla çağırmadık cevabı