04 Aralık 2021 Cumartesi

ADD SAMSUN ŞUBESİ 19 MAYIS GÖRSELİNDE ATATÜRK OLMAMASINI ELEŞTİRDİ

ADD Samsun Şubesi 19 Mayıs görselinde Atatürk olmamasını eleştirdi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Büyükşehir Belediyesinin Bandırma Vapurlu 19 Mayıs görselinde Atatürk olmamasını eleştirdi.

15 Mayıs 2020 Cuma 02:39 GÜNCEL

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Samsun Büyükşehir Belediyesinin Bandırma Vapurlu 19 Mayıs görsellerine Atatürk'ün de konulması gerektiğini açıkladı.


ADD Samsun Şube Başkanı Özkefeli, Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'e seslenerek, "Samsun’a ve Samsunlulara yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir kutlama görselini sizlerden bekliyoruz.  Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir görsel Samsun’a yakışmaz. Büyükşehir Belediyesi ve Başkanını, Atatürk Şehri Samsun’a ve Milli Mücadelenin kahramanlarına hassasiyete davet ediyoruz" dedi.


Samsun'un kurtuluş şehri olduğunu söyleyen Işık Özkefeli, açıklamasında şunları dile getirdi.

"Samsun, bir Atatürk şehridir. Samsun demek kurtuluş demektir.  Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük meşalesinin yakıldığı, tam bağımsızlık yolundaki ilk adımdır. Ve her bir Samsun’lu Atatürk’ün hemşehrisidir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, doğum günü olarak Samsun’a ayak bastığı tarihi yani 19 Mayısı işaret etmiştir. İşte Samsun, Atatürk ve onun izinde olanlar ve sonraki nesil için çok önemlidir. Bu şehrin en baskın karakteri Atatürk ve onun bu coğrafyaya bıraktığı itibardır. Samsun’dan Atatürk’ü silmeye çalışan bir tavır çok uzun zamandan beri var ve her fırsatta buna yeni halkalar ekleniyor. Samsun ancak ve ancak Atatürk ile anılabilir.   Dünyamız ve Türkiye’nin geçtiği Korona Virüs pandemisi nedeni ile tüm Türkiye ve Samsun en büyük Milli Bayramımız olan, Şehrimizin yegâne şöleni olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı; Milli Mücadelenin 101. Yılında evlerimizde kutlamak durumunda kalacağız. Tüm Samsun’un Atatürk ve Türk Bayrakları ile donatılmasını beklerken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’in Samsun’un dört bir yanında billboardlardaki kutlama mesajında bizler Atamızı göremedik. Milli Mücadele şehri Samsun’umuzda, Atatürk’ün hemşehrileri olan Samsunluların seçtiği Sayın Başkana bu hiç yakışmadı. 19 Mayıs 2020 Milli Mücadelenin 101. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelip Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının 101. yılında Atatürk görselsiz bir 19 Mayıs kutlamasını bizler kabul etmiyoruz. Atatürksüz bir tarih, Atatürksüz bir müfredat, Atatürksüz bir Anayasa yani Atatürksüz bir Türkiye olamayacağı gibi Atatürksüz bir 19 Mayıs kutlaması da olamaz. Bizler ulu önder Atatürk’ün takipçileri ve onun açtığı yoldan giden Atatürkçüler olarak bunu şiddetle kınıyoruz. ADD Samsun şubesi, bu şehirden Atatürk’ü silmeye çalışan zihniyetin karşısında dimdik duracak ve göğsünü siper edecektir. 19 Mayıs 1919'da güzel şehrimiz Samsun’a gelerek o destansı yürüyüşe başlayan; Kurtuluştan Kuruluşa inançla, azimle, Milli iradeye inanarak ve güvenerek, Tam Bağımsızlık ve Milli Egemenlik inancı ile yürüyen eşsiz ve tek liderimiz, büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu Cumhuriyetin geçmişi, bugünü ve geleceğidir. Özgürce, bağımsız yaşamın ve mücadelenin adıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir,  Samsun’a ve Samsunlulara yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir kutlama görselini sizlerden bekliyoruz.  Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir görsel Samsun’a yakışmaz. Büyükşehir Belediyesi ve Başkanını,  Atatürk Şehri Samsun’a ve Milli Mücadelenin kahramanlarına hassasiyete davet ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ne diyim ki

02 Ağustos 2019 Cuma 16:35

La ilahe illallah ne günlere kaldık ALLAH'dan müslüman ülkeyiz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum İlçe Belediyesinin Taş Parke Fabrikası kapandı iddialarına açıklama geldi

Atakum İlçe Belediyesinin Taş Parke Fabrikası kapandı iddialarına açıklama geldi