25 Ekim 2021 Pazartesi

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ: KAMU ZARARIMI BULSUNLAR İSTİFA EDERİM

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Kamu zararımı bulsunlar istifa ederim

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, yeğeninin üzerine kurulan daha sonra belediyeye devredilen şirket ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bir kuruşluk kamu zararımı bulan önüme getirsin, istifa ederim" dedi.

08 Eylül 2019 Pazar 10:42 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, yeğeni Berk Altunkılıç üzerine kurulan ve daha sonra belediyeye devrolan şirket ile ilgili gündeme gelen iddialar ve haberler üzerine açıklama yaptı.


Haber Gazetesinden Berk Askar'ın haberine göre Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 31 Mart seçimlerinden itibaren başkanlık görevi süresi içerisinde kamu zararı bulunması halinde görevinden istifa edeceğini söyledi.

Haber Gazetesi muhabiri Berk Askar imzası ile yayınlanan haberde Cemil Deveci, asla kasti bir yanlış yapmayacağını belirterek, "Geride bıraktığım 5 ayda ve önümde bulunan süreçte bir kuruşluk kamu zararımı bulan önüme getirsin, istifa ederim"" diye konuştu.

BEN SAMSUN'UN DÜRÜST SESİYİM
Belediyeye devredilen şirket ile ilgili verdiği demeçlerin kesilerek yayınlandığını kaydeden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Haber Gazetesine şu açıklamaları yaptı.
"Ben kasten hiçbir yanlış yapmam. Koca bir yolsuzluk dosyası ve büyük bir gücü karşıma alarak kamunun ve Atakumluların hakkını savunuyorum. Küçük bir güçle mücadele etmiyoruz. Herkesin bu konuda bana destek olması gerekir. Borç ve haciz sarmalından kurtulmak için belediyenin kasasından tek kuruş para çıkmadan ayrı bir şirket kurduk. Bu şirketi de yeğenim Berk Altunkılıç'a kurdurdum. Şirketle hiçbir yetki ve ilgisi yok. Kendisi de temizlik işlerinde asgari ücretli olarak çalışıyor. Kamudan bir şey kaçıran başkan, meclis toplantılarını canlı yayınlar mı? Herkesin hakkını savunuyorum. Samsun'da çocuğunun geleceğini düşünen herkes hem beni desteklemeli, hem de beni denetlemeli. Böyle bir siyasetçi daha bulsunlar, görevimi ona bırakıp gidiyorum. Ben Samsun'un dürüst sesiyim. Yanlışlıklar olur, düzeltilir. Fakat benim kasten asla bir yanlışım olmaz. Fatih Portakal elindeki tüm belge ve bilgileri toplayıp beni programa çıkarsın. Ben buna hazırım" dedi.

YEĞENİMİ TEMİZLİK HİZMETLERİNDE GÖREVLENDİRDİM
Cemil Deveci Haber Gazetesinde yayınlanan açıklamalarında ayrıca şunları dile getirdi.
"Belediyenin batık bir şirketi vardı ve yeni bir şirket açmamız gerekiyordu. Belediyeye bağlı bir şirket açmak için Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. Durum böyle olunca tamamen hukuki bir yola başvurduk. Borç ve haciz sarmalından kurtulmak için belediyenin kasasından tek kuruş para çıkmadan ayrı bir şirket kurduk. Tekrar ediyorum, bu şirketin sermayesi için belediyeden tek kuruş para çıkmadı. Ardından bu şirketi meclis kararıyla belediye olarak devraldık. Bu şirket için belediyeden hiç para çıkmazken, ayrıca kurulduğundan beri kar ediyor. Bu şirketi de yeğenim Berk Altunkılıç'a kurdurdum. Yeğenimin şirket kuruluşu dışında, yetki, sorumluluk ve bağı da yoktur. Kardeşimin çocuğunu işe almam yanlış ama bunun için yaptım. Bu işin doğrusu yanlışını kapatıyor. Belediye çalışanları eğitim durumlarından dolayı temizlik hizmetlerinde çalışmayı kabul etmiyor. Hepsinin masası var. Bu kişilerden bir kısmını temizlik hizmetlerinde görevlendirdim, kimisi işe gelmedi, kimisi istifa etti. Ben örnek olsun diye kendi yeğenimi temizlik hizmetlerinde asgari ücretli olarak görevlendirdim. Bunu kimse görmüyor. Bunun bir anlamı yok mu"


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

SAMSUNLU

11 Eylül 2019 Çarşamba 00:52

KASİTLİ YAPMADİN NASİL YAPTİN KENDİ ADAMLARİNİN YALAN BEYANLARİNİ ALDİN BASİNA DEMEÇ VERDİN SANIK DURUMUNA DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ KIŞI VEYA KIŞILERİ ÇAĞİİP BU NEDİR DEDİNİZMİ SİZİN ELAMANINIZ BUNLAR DEĞİLMI KASİT YOK YADA OYLE GORUNMESİNİMİ İSTEDİN....

Yusuf

10 Eylül 2019 Salı 11:57

Neyin açığı ne iş görüldüdeAçığın olacak Muhtarlar bile seninle görüşe miyor SEN NERDESIN

Murat

08 Eylül 2019 Pazar 12:02

19 Mayıs’ta Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu geldiğinde verdiğin yemeğin faturasının hesabını ver dürüstlük görelim. Milleti salam yerine koymayın ak-parti öyle yaptı kaybetti ömrünü 5 yıl biçtin şimdiden yapamadıklarında

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan öz eleştiri çağrısı

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan öz eleştiri çağrısı