16 Ocak 2022 Pazar

ATAKUM BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ 9 PERSONEL KONUSUNDA YANLIŞ BİR KARARA İMZA ATTI

Atakum Belediyesi meclis üyeleri 9 personel konusunda yanlış bir karara imza attı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin 9 sözleşmeli çalışanı memur kadrosuna geçirmek istemesini reddeden meclis üyeleri 5393 sayılı kanuna göre yanlış bir karara imza attı.

06 Eylül 2020 Pazar 17:32 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, iki yıldır belediyede çalışan sözleşmeli 9 çalışanı, memur kadrosuna geçirmek isterken, meclis üyeleri bu talebi reddederek başkanlık makamına geri iade etti. Meclis üyelerinin 9 personel ile ilgili aldığı bu karar ise 5393 sayılı kanuna aykırı..


5393 sayılı kanuna göre, belediyelerde memur alım yetkisi sadece belediye başkanında... Yine aynı kanuna göre meclis üyelerinin, memur alımı yada sözleşmeli personelin memur kadrosuna geçirilmesi ile ilgili yetkisi sadece maaş belirleme ile sınırlı. İlgili kanuna göre Atakum Belediyesinin CHP, İYİ Parti ve AKP'li meclis üyeleri, 9 personelin memur kadrosuna alınması reddederek yanlış bir karara imza attı.

Atakum Belediyesi meclisine gelen söz konusu 9 personelin iki yıldır sözleşmeli olarak belediyede çalıştıkları, memur kadrosuna geçirilecek olanların ise yeni işe alınanlar olmadığı da öğrenilirken, meclis üyelerinin kanunen yetkisi başkanda olan memur alım ve kadro konusunda ki talebi geri çevirmesi şaşkınlık yarattı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da HES kodu olmadan bankalara, kamu kurumlarına, PTT'ye giriş yasaklandı

Samsun'da HES kodu olmadan bankalara, kamu kurumlarına, PTT'ye giriş yasaklandı