28 Ocak 2022 Cuma

BELEDİYELERE KORONA GENELGESİ! SULAR HİÇ BİR GEREKÇE İLE KESİLMEYECEK

Belediyelere Korona genelgesi! Sular hiç bir gerekçe ile kesilmeyecek

Belediyelere Korona Virüs genelgesi gönderildi. Belediyelere gönderilen Korona Virüs genelgesi kapsamında hiçbir gerekçeyle abonelere yönelik su kesintisi uygulamayacak.

20 Mart 2020 Cuma 16:10 GÜNCEL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyelere Korona Virüs sebebiyle gönderilen genelgede, su abonelerinin suları hiç bir gerekçe ile kesilmeyecek.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Korona Virüs önlemleri genelgesine göre belediyeler, hiçbir gerekçeyle abonelere yönelik su kesintisi uygulamayacak.

Belediyelerce, koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerine bu süre boyunca kira bedeli tahakkuk ettirilmeyecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzalı genelgede, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla devletin tüm kurumlarıyla önlemler almaya devam ettiği belirtildi.

SUYUN TEMİNİ KESİNTİSİZ DEVAM ETMELİ
Bu çerçevede, 11 maddelik bir genelgenin 81 il valiliğine gönderildiği ve sonrasında İçişleri Bakanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı yerlerin faaliyetlerinin 16 Mart 2020 tarihi itibariyle geçici bir süreliğine durdurulduğu anımsatılan genelgede, "İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler gereği faaliyetleri durdurulan iş yerlerinin yanı sıra koronavirüs tehlikesi nedeniyle bazı iş yerleri de bu durumdan ekonomik olarak olumsuz şekilde etkilenmiştir. Diğer taraftan, belediyelerimiz ve bağlı kuruluşları tarafından sunulan içme ve kullanma suyu temini ve dağıtımı hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi koronavirüsten korunma ve bu virüsün yayılmasını önleme hususunda büyük önem arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

SAMSUN GENELGEDEN ÖNCE UYGULAMAYA KOYDU
Samsun'da ise Büyükşehir Belediyesine bağlı SASKİ, yayınlanan genelge öncesi Korona Virüs sebebiyle Samsun'da su abonelerinin su borçlarını Ramazan ayına kadar ertelerken, kesik olan su abonelerinin suları açmış, kesme işlemlerini ise ertelediğini açıklamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ertuğrul Sağlam: Korona ile olan maçı kazanmak zorundayız

Ertuğrul Sağlam: Korona ile olan maçı kazanmak zorundayız