17 Ocak 2021 Pazar

CEMİL DEVECİ PAZAR YERİNİ İNCELEDİ VATANDAŞI KORONA VİRÜS'E KARŞI UYARDI

Cemil Deveci pazar yerini inceledi vatandaşı Korona Virüs'e karşı uyardı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, pazar yerlerini inceleyerek Korona Virüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol etti vatandaşları ise kendi önlemlerini almaları için uyardı.

15 Nisan 2020 Çarşamba 01:18 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Mimar Sinan Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarında Korona Virüs salgını ile mücadele çalışmalarını inceledi.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçe sakinlerine kişisel sağlık tedbirlerine dikkat etmeleri çağrısında bulundu. İnsanların gıda ihtiyacı olduğu için pazarların kurulmaya devam ettiğini belirten Deveci, “Pazar yerlerinde biz ne tür önlem alırsak alalım, yeterli değil. En önemli önlemi alacak olan vatandaşın kendisi” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci; Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Türk Kızılayı Atakum Şube Başkanı Asım Kurtoğlu ve Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı ile birlikte Mimarsinan Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarı’nda alınan koronavirüs salgını tedbirlerini inceledi. İnsanların gıda ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için pazar yerlerinin alınan önlemler eşliğinde açılmaya devam ettiğini belirten Başkan Deveci, “Pazar yerlerinde biz ne tür önlem alırsak alalım, o önlemler yeterli değil. En önemli önlemi alacak olan vatandaşın kendisi. Pazara gelen vatandaşımız eldiven ve maske takacak. Kişisel ve fiziki mesafesini koruyacak. 1.5 metrenin altındaki yaklaşımları engelleyecek. Pazara gelen Atakumlunun kendisini koruması gerekiyor. Bu işin başka bir çözümü bulunmuyor. Biz tedbirlerimizi alıyoruz, pazarcılar eldiven ve maske takıyor. Poşette satışı teşvik etmeye çalışıyoruz. Çöp torbaları, maskeler dağıtıyoruz. Tüm bunlar vatandaşı, ‘burası güvenli, beni burada sağlık tedbirim alınmış’ rahatlığına kavuşturmamalı” diye konuştu. MASKE, ELDİVEN VE KİŞİSEL MESAFE ÖNEMLİ
Herkesin kendi sağlık tedbirlerini almak durumunda olduğunu kaydeden Deveci, “Bu süreçte pazar ziyaretlerinde daha çok dikkat edilmesi gerekiyor. İnsanların gıdaya ihtiyacı olduğu için pazarları engelleyemiyoruz. İnsanlar ihtiyaçlarının giderirken önerilen sağlık koşullarına harfiyen uymalılar. Kimsenin şunları aklından çıkarmaması gerekiyor. Maske takılacak, iki üç saatte bir değiştirilecek. Eldiven takılacak. Fiziki ve sosyal mesafe korunacak. Buradan eve döndüğünde de ellerini bileklerine kadar, yüzünü, burnunu ağzını güzelce sabunla yıkayacak, dezenfekte edecek. Bu işin başka çözümü yok” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs yasaklarına uymayan 64 kişiye para cezası verildi

Samsun'da Korona Virüs yasaklarına uymayan 64 kişiye para cezası verildi