16 Ocak 2022 Pazar

CEMİL DEVECİ'DEN 29 EKİM MESAJI! CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR

Cemil Deveci'den 29 Ekim mesajı! Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir

Samsun'un CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97'inci yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" dedi.

29 Ekim 2020 Perşembe 12:55 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında  “Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz” açıklaması yaptı.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Deveci’nin mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Cumhuriyet’i kurmak için Samsun’a ilk adımı attığında yanında sadece 18 arkadaşı vardı. Türk Milleti’nin onlarca yıl süren kan ve gözyaşı dolu günlerini sonlandırmak için yola çıkmıştı. İdeali, vatan topraklarında yaşayan herkesi insanca bir yönetime kavuşturmaktı. Savaş dolu geçen yılların ardından yorgunluk ve yoksulluğa karşın şahlanan Türk Milleti, eşsiz bir bağımsızlık mücadelesi verdi. Ve Atatürk, 28 Ekim 1923 Pazar günü akşamı etrafındakilere, ertesi gün cumhuriyeti ilan edeceklerini müjdeliyordu. Büyük mücadelelerin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan ve 97 yıldır dimdik ayakta duran Türkiye Cumhuriyeti, 20. yüzyılın yayılmacı ve işgalci ideolojisinin korkulu rüyası haline geldi, umutları tükenen mazlum milletlere örnek oldu, dünyayı etkisi altına alan bağımsızlık meşalesini yaktı. Tüm olanaksızlıklara karşın kısa sürede alfabeden eğitime, kılık kıyafetten hukuka gerçekleştirilen devrimler sayesinde Cumhuriyetimiz çağdaşlaşmayı Anadolu topraklarına taşıdı.

CUMHURİYET BİLHASSA KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR
Biz de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözünden hareketle kentimizde yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü olacak Karadeniz’in ilk gıda bankasını Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Kuruluş yıldönümünde açıyoruz. Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmak için daha inançlıyız, daha coşkuluyuz. Cumhuriyetin temel değerlerine ve Atatürk Devrimlerine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da çekilen 1941 yılı Cumhuriyet Bayramı görüntüleri

Samsun'da çekilen 1941 yılı Cumhuriyet Bayramı görüntüleri