21 Ekim 2020 Çarşamba

CHP'Lİ ATAKUM BELEDİYESİ, KIRSALDA YAŞAYAN ÇOCUKLARA 23 NİSAN HEDİYESİ DAĞITTI

CHP'li Atakum Belediyesi, kırsalda yaşayan çocuklara 23 Nisan hediyesi dağıttı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı nedeniyle kırsal mahallelerde yaşayan bin 300 çocuğa hediyeler dağıttı.

22 Nisan 2020 Çarşamba 14:52 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocukları unutmayarak, kırsal mahallelerde yaşayan bin 300 çocuğa Türk Bayrakları, boya, defter ve Nutuk setinden oluşan hediyeler dağıttı.


Atakum Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan minikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde sevindiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalan çocuklar için belediye tarafından hazırlanan hediye paketleri gönüllü ekipler tarafından özel kostümlü gönüllülerce evlere teslim ediliyor.

Atakum Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan dezavantajlı çocukları unutmadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi ilçedeki miniklerin yüzünü güldürmek isteyen Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi çalışanları ile Atakum Kent Konseyi’nin Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri, kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara 23 Nisan sürprizi hazırladı. 

Merkezde gönüllü kadın emekçiler tarafından çocuklar için özel olarak üretilen çorap oyuncakların yanı sıra Nutuk, Türk Bayrağı, Türk Bayraklı balon, pastel-kuru boya ve defter içeren hediye paketleri oluşturuldu. Gençlik ve Kadın Meclisi üyeleri ile Zabıta ekipleri, paketleri Atakum’un köyden mahalleye dönüşen kırsal yerleşim alanlarında çocuklara ulaştırıyor. Özel kostümler giyen gönüllüler, müzik eşliğinde ziyaret ettikleri kırsal mahallelerde bayramı evlerinde geçirecek olan çocukların yüzlerini güldürüyor. Bin 300 çocuğu sevindirecek olan hediye paketlerinin dağıtımı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde tamamlanacak. 

EL EMEĞİ GÖZ NURU OYUNCAKLAR
Koronavirüs salgını nedeniyle okulları kapanan ve sokağa çıkma kısıtları bulunan çocukların evlerinde mutlu olmaları için yaklaşık bir aydır hazırlandıklarını belirten gönüllüler, “Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin desteğiyle çocukları sevindirebilmek için bir çalışma hazırladık. Oluşturduğumuz hediye paketlerinde Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’ndeki emekçilerimizin çoraptan hazırladığı el emeği göz nuru oyuncaklar bulunuyor. Ayrıca bu paketlere Nutuk, Türk Bayrağı, Türk Bayraklı balon ekledik. Okulları kapanan, evlerinde vakit geçirmek zorunda kalan çocukların canları sıkılıyor. Resim yaparak hayal güçlerini geliştirebilmeleri için onlara pastel-kuru boya ve defter de ulaştırdık. Kırsal bölgelerde yaşayan miniklerin kent merkezindeki yaşıtlarına göre bazı dezavantajları var. Bu sebeple hediye paketlerini öncelikle onlara dağıtıyoruz. Çocukların yüzlerindeki gülümsemeyi, heyecanı görebilmek bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 6 Yorum

Halan

22 Nisan 2020 Çarşamba 20:42

Dursun bey 1 senedir adam akıllı vermiyor zaten

dursun

22 Nisan 2020 Çarşamba 20:36

Cemil başkan yanlış yapmışsın, bunlara 4 ay maaş vermeyecektin isak gibi o zaman kral sen olurdun.

Hasan

22 Nisan 2020 Çarşamba 19:39

Keşke o kız olsa hep orda senden delikanlıdır

Çalışan

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:08

herşeyiniz yalan 2500 maaş dediniz 900 yatırdınız

Kenan

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:04

Anca tribünlere oyna sen çalışanının parasını verme 4 sene gelir geçer senide oynatırlar

Hakan

22 Nisan 2020 Çarşamba 17:02

Çalışan personelin çocukları ise aç şuan 900 TL maaşla Ramazan ayına girdik hakkımı helal etmiyorum

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o eczanenin fırsatçılık yapmadığı ortaya çıkınca para cezası kaldırıldı

Samsun'da o eczanenin fırsatçılık yapmadığı ortaya çıkınca para cezası kaldırıldı