25 Ekim 2021 Pazartesi

ÇİN AŞISI GÜVENLİ Mİ? ATEŞ KARA MERAK EDİLEN SORULARI CEVAPLADI

Çin aşısı güvenli mi? Ateş Kara merak edilen soruları cevapladı

Korona Virüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Ateş Kara, Çin aşısının güvenli olup olmadığını, aşının ne zaman Türkiye'de uygulanmaya başlanacağı ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı.

07 Aralık 2020 Pazartesi 00:21 GÜNCEL

Türkiye'nin Çin'den talep ettiği KoronaVirüs aşıları ile ilgili merak edilen soruları Prof.Dr. Ateş Kara cevaplandırdı. Çin aşısı güvenli mi? Türkiye yerli KoronaVirüs aşısını ne zaman üretime alacak?


Türkiye'nin Çin'den talep ettiği KoronaVirüs aşıları ile ilgili merak edilen soruları Prof.Dr. Ateş Kara cevaplandırdı.

KoronaVirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Ateş Kara, Çin aşısı ile ilgili merak edilenleri cevapladı. HaberTürk'da Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net canlı yayınında İsmail Saymaz ve Nagehan Alçı'nın sorularına yanıt veren Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara, KoronaVirüs aşılarının 6 ay ile 7 ay koruma süresinin olacağını söyledi.

KoronaVirüs aşılarının yan etkilerinin olup olmayacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Ateş Kara, Çin'den talep edilen aşıların yan etkilerinin görüldükten sonra alınacağını aksi takdirde alınmayacağına dikkati çekti. 

KoronaVirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye'nin yerli aşısının Nisan-Mayıs ayını bulabileceğini de belirterek, hastalığı geçirenlerin aşı olup olmayacağı konusunda da "Aşının tedavi edici bir özelliği yok, tedavi etme kısmında işe yaraması söz konusu değil. Şuan KoronaVirüs olanlarda aşının kullanımı söz konusu değil. KoronaVirüs geçirmemişseniz aşı olacaksınız. Hastalığı geçirdiyseniz de aşı olmanızın herhangi bir yan etkisinin olması söz konusu değil" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

KoronaVirüs aşısı virüsün bulaşmasını engelleyecek mi?

KoronaVirüs aşısı virüsün bulaşmasını engelleyecek mi?