24 Ocak 2022 Pazartesi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAMSUN MİLLET BAHÇESİ'NİN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun Millet Bahçesi'nin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde yapımı tamamlanan Samsun Millet Bahçesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

05 Haziran 2020 Cuma 15:49 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde eski 19 Mayıs Stadının olduğu alana yapılan 100 bin 865 metrekarelik Samsun Millet Bahçesi'nin açılışın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan Samsun Millet Bahçesi'nin bin 135 metre yürüyüş yolu, bin 214 metre bisiklet yolu, 3 bin 40 ağaç, 37 bin 135 çalı, 131 metrekarelik Millet Kırathanesi, 56 metrekarelik ise Mescit alanına sahip olduğu açıklandı. Samsun Millet Bahçesi bünyesinde ayrıca gözlem kuleside bulunduğu bildirilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Millet Bahçesi'nin açılışını telekonferans yolu ile gerçekleştirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yolu ile Samsun Millet Bahçesi'nin açılışını gerçekleştirdiği törende Canik ilçesinde yer alan alanda Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı'nın yanı sıra Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile vatandaşlar yer aldı.

Samsun Millet Bahçesi'nin açılışında Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Gülsan Sanayi Sitesinin bulunduğu yerden kaldırılacağını, söz konusu alanında Millet Bahçesine dahil edileceğini ve ayrıca buraya bir de Selatin camisi yapılacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise cami projesini görmek istediğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mustafa çatak

07 Haziran 2020 Pazar 01:47

Millet bahçesindeki süs havuzunu görünce Yusuf ziya Yılmazın valiliğin yanındaki parka yaptırdığı süs havuzu aklıma geldi. 1 yaz dönemi sadece o havuzda su görebildik ve sonrası hüsran. Şarapçıların vazgeçilmez mekanı oldu. Daha dün tramvayla geçerken alkol almış gencin birisi tramvaya doğru tuvaletini yapıyordu. Umarım bu parkında sonu böyle olmazda ailelerimizle rahat rahat gidip gezeriz. Ne yazıkki yapılan parkların hiç birine kolluk kuvveti koymuyorlar. Buna dikkat ederiz inşallah.

Serdar

06 Haziran 2020 Cumartesi 11:54

Atakum'a olimpik havuz haricinde bir yatırım var mı?Ne yani artık genel seçim yerine her ilçeden vekil çıkarma yarışına mi girilecek.Bir tane kapalı spor salonu yok Stad Tekkeköye fabrikaların içine Lojistik köy yine o tarafa.Kültür ile alakalı olan fuar alanları yine o tarafa.Ama iş akşam gezmeye çay içmeye gelince herkes Atakum'a.Aslinda suç bizde ne de olsa sorumlular kimse zaten akşama atakumdalar.Her gördüğümüzde Atakum a ne yaptınız diye milletin içind e habire soru sormalıyız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a İdlib'den acı haber! Samsunlu Uzman onbaşı Ercan Zengin şehit oldu

Samsun'a İdlib'den acı haber! Samsunlu Uzman onbaşı Ercan Zengin şehit oldu