04 Aralık 2021 Cumartesi

GALİP ÖZTÜRK'TEN EKREM İMAMOĞLU'NA OY DEVŞİRME TEPKİSİ

Galip Öztürk'ten Ekrem İmamoğlu'na oy devşirme tepkisi

Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, Ekrem İmamoğlu'nun ulaşım sektörü temsilcileri ile gerçekleştirdiği toplantıya, "Sektör temsilcilerinden oy devşirmeye kalkmak ayıptır." diyerek tepki gösterdi.

18 Haziran 2019 Salı 11:09 GÜNCEL

Metro Holding Onursal Kurucu Başkanı Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na ulaşım sektörü temsilcileri ile gerçekleştirdiği toplantı nedeniyle tepki gösterdi.


İstanbul otogarı için Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği (UATOD) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yapılan başvuru belgesini de paylaşan Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Samsunlu İşadamı Galip Öztürk, hakim ortağı olduğu Büyük İstanbul Otogarı ile ilgili açıklama yaptı. 

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Galip Öztürk, resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Cevahir otelde toplantı düzenleyerek sektör temsilcilerinden oy devşirmeye kalkmak ayıptır. Şirketimizin hakları hukuk yoluyla aranmaktadır. Kimsenin devlet malını peşkeş çekme sözü veremeyeceğini hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı. 

Büyük İstanbul Otogarı’nı işleten Avrasya Terminal İşletmeleri AŞ’nin hakim ortağı durumunda bulunan Samsunlu İşadamı Galip Öztürk, otogarın sözleşmesinin uzatılması konusundaki taleplerine de yer verdi. Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği (UATOD) tarafından yapılan söz konusunda talep başvurusunda, “Sözleşme ile dernek lehine tahsis edilen 25 yıl süreli intifa hakkı süresinin TBK 138 hükmü gereğince hakkaniyete, dürüstlük kuralına ve eşitlik ilkesine de uygun olarak 25 yıl uzatılmasını talep ediyoruz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan 8 firma ihracatta Türkiye'de bin firma arasına girdi

Samsun'dan 8 firma ihracatta Türkiye'de bin firma arasına girdi