17 Mayıs 2021 Pazartesi

HARUN ÇELİK SAMSUN'DA TRABZON İSYANI BAŞLIĞINA TEPKİ GÖSTERDİ

Harun Çelik Samsun'da Trabzon İsyanı başlığına tepki gösterdi

Samsun'da Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün kapatılmaması ile ilgili oluşan hassasiyeti Trabzon'da yayın yapan bir haber sitesinin provokatif başlıkla haberleştirmesine gazeteci-yazar Harun Çelik'ten tepki geldi.

17 Mart 2021 Çarşamba 13:30 GÜNCEL

Samsun'da yaşayan Trabzon doğumlu gazeteci-yazar Harun Çelik, Samsun Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün kapatılacak olması ile ilgili oluşan hassasiyeti provokasyon bir başlıkla okuyucularına aktaran haber sitesini eleştirdi.


Trabzon'da yayın yapan bir haber sitesi, Samsunluların Türk Telokom Bölge Müdürlüğünün kapatılacak olması konusunda Samsun'da oluşan eleştirilere ve bölge müdürlüğünün kapatılmaması ile ilgili talepleri, 'Samsun'da Trabzon İsyanı' başlığı ile duyurdu. Bu yayına ise Samsun'da yaşayan Trabzon doğumlu gazeteci-yazar Harun Çelik'ten tepki geldi.

Harun Çelik, haber sitesinin provokatif başlığını "Trabzon’da bir haber sitesi Samsun’da Trabzon isyanı diye başlık atmış. Bu başlığı gören de zanneder ki Samsun’da yaşayan Trabzonlular katliama uğruyor ya da Samsun halkı sokaklara dökülmüş Trabzon’u protesto ediyor. Olayın aslı ve gerçeği şu Samsun’da Trabzon isyanı yok. Samsunlular türktelekom bölge müdürlüğünün kapatılıp Trabzon’a taşınmasını istemiyorlar olay bundan ibaret. Aynısı Trabzon’da yapılsa bölge müdürlüğünün Samsun’a bağlanmasını Trabzonlular da istemez. Samsun şehrinin bu haklı talebini Samsun’da Trabzon isyanı başlığı atmak hangi gazetecilik ilkesine uymaktadır. İki tane daha fazla tık alacaksınız diye bu 2 güzel ve güzide şehri birbirine karşı kışkırtmak kimsenin haddi değil. Biz Samsun’da yaşayan Trabzonlular, Samsun’da bu şehrin bir parçası olarak huzur ve güven içerisinde yaşıyoruz ve bu kardeşliğin bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Samsun bizim şehrimizdir Trabzon bizim kimliğimizdir. Kamuoyuna saygı ile sunulur." sözleri ile eleştirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

murat

17 Mart 2021 Çarşamba 16:51

nedir bu Samsun'un Trabzonlulardan çektiği. Karadeniz bölgesinin göbeğinde yer alan ve Karadeniz bölgesinin tarım, sanayi, lojistik merkezi, aynı zamanda en büyük şehri Samsun, Karadeniz bölgesinin başkenti konumunda olduğu için, Trabzonluların kıskanç, haset tavırlarına hedef olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Artık bu Trabzon merkezli siyasete bir son verilmesi lazım. Aksi takdirde, Trabzonun kaprisleri yüzünden, Samsun değil ülkemiz kaybeder.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım Altınordu maçı ve kırmızı kartlarla ilgili açıklama yaptı

Yüksel Yıldırım Altınordu maçı ve kırmızı kartlarla ilgili açıklama yaptı