16 Eylül 2021 Perşembe

İLKADIM BELEDİYESİ BİN KİŞİYE 150 TL LİMİTLİ HİLAL KART DAĞITACAK

İlkadım Belediyesi bin kişiye 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak

Samsun'da İlkadım Belediyesi 150 TL limitli Hilal Kart dağıtacak. İlkadım Belediyesi'nin ihtiyaç sahipleri için hayata geçireceği Hilal Kartlar bin kişiye verilecek.

14 Nisan 2020 Salı 13:10 GÜNCEL

Samsun'da İYi Partili İlkadım Belediyesi, 31 Mart seçimlerinin ardından ihtiyaç sahipleri için Hilal Kart uygulamasını hayata geçiriyor.


Necattin Demirtaş'ın 2011-2014 yılları arasında İlkadım Belediyesi Başkanlığı döneminde de uyguladığı Hilal Kart, 31 Mart seçimleri sonrasıda başkanlığı kazanan Demirtaş tarafından bu sefer ikinci kez hayata geçiriliyor.

Hilal Kart ihalesinin Necattin Demirtaş'ın seçim sponsorluğunu üstlendiği iddia edilen Bahmar Markete verilmesi ise tartışmalara neden olurken, bu ihalenin iptal edildiği gündeme gelmişti. Ancak encümen üyelerinin dahi haberinin olmadığı ihalenin iptal edilmediği, Bahmar Market'e verildiği ortaya çıkmıştı.

Seçim sonrası Bahmar Market'in İlkadım Belediyesine bağlı bazı tesislere de değerinin üzerinde mal verdiği iddiaları da ortaya atılırken, İlkadım Belediyesinin Hilal Kart uygulamasını Ramazan ayında başlatması bekleniyor. Bastırılan Hilal Kart'lar da 150 TL alış veriş limiti olacağı, yaklaşık bin kişiye dağıtılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kıyasen gönderilen elektrik ve doğalgaz faturaları aboneleri fena çarptı

Kıyasen gönderilen elektrik ve doğalgaz faturaları aboneleri fena çarptı