19 Ekim 2021 Salı

İLKADIM BELEDİYESİ KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARINI 10 KİŞİLİK EKİPLE YAPIYOR

İlkadım Belediyesi kar temizleme çalışmalarını 10 kişilik ekiple yapıyor

Samsun'da yağan yoğun kar yağışı sonrası açıklama yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, kar temizleme çalışmalarını "1 greyder, 3 kepçe, 2 tuzlama aracı,3 solisyon tankeri ve 10 kişilik ekip ile sürdürüyoruz" dedi.

10 Şubat 2020 Pazartesi 14:51 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, kar yağışı nedeniyle kapanan mahalle ve sokakların temizliğini 10 kişilik ekiple yaptıklarını açıkladı.


Samsun'da hafta sonu yaşanan yoğun kar yağışının ardından, 317 bin nüfuslu, 61 mahallesi olan İlkadım ilçesinde de çok sayıda mahalle ve sokak yolu karla kaplandı.

Hafta sonu kent genelini etkisi altına alan gece saatlerinde hızla devam eden kar yağışı ilçeyi bembeyaz yaptı. Kar kalınlığı ilçede 5 santimetreyi bulurken İlkadım Belediyesi’nin ekipleri ise harekete geçti. İlçe halkının aksaklık yaşamaması için ilçede süratle çalışan ekipler tuzlama, solisyon  ve kar küreme çalışması başlattı. Giderek artan kar yağış ilçe merkezinin yanı sıra mahallelerde daha şiddetli devam etti. İlçe halkının buzlanma ve kötü hava şartlarından etkilenmemesi için belediye ekipleri ulaşımda ve gündelik yaşamda sıkıntı yaşanmaması için gece boyunca mücadele verdi.

“Tüm olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın içi rahat olsun “
Kar yağışı sebebiyle ulaşımda sıkıntılar yaşanmaması için belediyenin ekiplerinin çalışmaları hızla devam ettirdiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bu gibi doğa olaylarını yönetmekte ve sorunsuz atlatmakta, personellerimiz yüksek deneyim ve tecrübeye sahip. Yağış başlar başlamaz belediye personellerimiz çalışmalarına başladı. Çalışmalarımızı 1 greyder, 3 kepçe, 2 tuzlama aracı,3 solisyon tankeri  ve 10 kişilik ekip ile sürdürüyoruz. Mahallelerimizde ulaşımın aksamaması için ekiplerimiz saatler süren çalışmalarını gerçekleştiriyor. Gelebilecek ihbarlar üzerine ekiplerimiz hazır bekliyor. İlkadım’lı tüm vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Yaşam alanlarında en küçük bir aksamaya dahi izin vermeyeceğiz. Mesai mefhumu gözetmeden bütün ekiplerimizle yağışlar devam ettiği sürece iş başında olacağız. Geceden bu yana vatandaşlarımızın rahatı için fedakarlık yapan tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın hafta sonu yağan kar yağışının ardından kendi evinde kar temizliği yaparken çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada ilgi gördü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaldırım ve yollar buz pisti belediyeler ortada yok

Samsun'da kaldırım ve yollar buz pisti belediyeler ortada yok