14 Haziran 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞÇİLERİNE YÜZ MASKESİ VERİYORUZ AÇIKLAMASI YAPTI

İlkadım Belediyesi temizlik işçilerine yüz maskesi veriyoruz açıklaması yaptı

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle çöp toplama işlerini maskesiz yaptıkları gündeme gelen temizlik işçileri ile ilgili İlkadım Belediyesinden açıklama geldi.

18 Nisan 2020 Cumartesi 18:50 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağının olduğu gün belediye temizlik işçilerinin yüz maskesi olmadan çalışmaları ile ilgili İlkadım Belediyesi bir açıklama yaparak, "Temizlik işçilerine yüz maskesi veriliyor" dedi.

 

Samsun'da İlkadım Belediyesi bünyesinde görev yapan bazı temizlik işçilerinin çöp toplarken yüz maskesi kullanmaması dikkat çekmiş, bu durum acaba bu çalışanlara maske verilmiyor mu sorularının sorulmasına neden olmuştu.

 

Korona Virüs nedeniyle risk grubunda bulunan temizlik işçileri, sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi günü de mesai yaparak sokaklardaki çöp konteynerlerini temizledi. Bu sırada ise bazı temizlik çalışanlarının yüz maskesi takmadıkları görüntülenmişti. Konuyla ilgili ise İlkadım Belediyesinden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, belediye bünyesinde görev yapan temizlik çalışanlarının tamamına maske verildiği belirtildi.

 

Haberimiz üzerine bir açıklama yapan İlkadım Belediyesi yetkilileri, çöp toplama hizmetlerinde çalışan tüm personele düzenli olarak maske verildiğini, bazı çalışanların yapılan uyarılara rağmen kendilerine verilen maskeleri takmadıklarını bildirdi.  Belediyenin temizlik biriminde görevli personel ile Korona Virüs sebebi ile sürekli toplantı yaptıklarını ve maske ile eldiven takmaları konusunda sürekli ikazlarda bulunduklarını söyledi. İşçilere maskelerin verildiğini kaydeden yetkililer, bu konuda yeniden uyarılar yapılacağını ve maskesiz olarak hiç bir işçinin çöp toplama işlemi yapmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a giriş-çıkış yasağı Korona Virüs nedeniyle 15 gün daha uzatıldı

Samsun'a giriş-çıkış yasağı Korona Virüs nedeniyle 15 gün daha uzatıldı