17 Haziran 2021 Perşembe

MUSTAFA DEMİR 200 BİN LİRA İSTENDİ İDDİASI İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Mustafa Demir 200 bin lira istendi iddiası ile ilgili suç duyurusunda bulundu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Miraç Morçöl isimli vatandaşın gündeme getirdiği 200 bin lira karşılığı daire başkanlığı iddiası ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

21 Aralık 2020 Pazartesi 20:13 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, belediyede daire başkanlığı ve müdürlük için 200 bin lira istendiği yönünde gündeme getirilen iddialarla ilgili konunun muhatapları hakkında suç duyurusunda bulundu.


Samsun'da 'Bizim Samsun' isimli sosyal medya sayfasından yapılan bir canlı yayında sunucu Miraç Morçöl, kendisinden büyükşehir belediyesinde bir bürokratın daire başkanı ve müdür yapılması ile ilgili 200 bin lira talep edildiğini ve bu olaya ait ses kaydının olduğunu gündeme getirdi.  
Samsun Kent Haber'in canlı yayında yapılan bu şok edici iddiayı haberleştirmesi sonrası bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir olayla ilgili şunları dile getirdi.

"20.12.2020 tarihinde bir internet sitesi üzerinden canlı yayın yapan Miraç Morçöl adlı kişi, tanıdığı bir kişiyi belediyemizde istediği daire başkanlığı ve müdürlük görevine getireceği teminatı ile ismini veremediği bir şahıs tarafından kendisinden 200.000,00 TL para istendiğine dair haber yapmıştır. Haberde yer alan kişi ve açıklamalar ile Belediyemizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Miraç Morçöl gibi, kendisinden para isteyen kişi de belediyemiz çalışanı değildir. Böyle bir olayın Belediyemizde gerçekleşmesi asla mümkün değildir. Bununla birlikte söz konusu iddialar ile ilgili olarak gerekli araştırmanın yapılması olaya karışan kişiler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak haklarında yasal işlemler başlatılması için bugün itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Demir Kalın

22 Aralık 2020 Salı 18:26

Bu pis işler CHP li bir belediye de olsa yerel basın koro halinde öterdi.Nerde bu yerel basın nerde şu stk lar

Demir Kalın

22 Aralık 2020 Salı 18:20

Sayın başkan iyide böyle bir itham varda neden son dakkaya kadar bekledin. Neden derhal soruşturma açmadın derler adama.Büyükşehirden çok feci kokular geliyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ertuğrul Sağlam 'Savaşıyoruz' dedi! Samsunspor TFF 1. ligde 2'inci sıraya yükseldi

Ertuğrul Sağlam 'Savaşıyoruz' dedi! Samsunspor TFF 1. ligde 2'inci sıraya yükseldi