16 Ocak 2022 Pazar

MUSTAFA DEMİR ÇİFTLİK CADDESİ OTOPARK ÜCRETLERİNE ZAM DEĞİL DÜZENLEME YAPILACAK DEDİ

Mustafa Demir Çiftlik caddesi otopark ücretlerine zam değil düzenleme yapılacak dedi

Samsun'da trafiğe açılan Çiftlik caddesinde otopark ücretlerine zam geleceği konusu ile ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Zam değil düzenleme yapıyoruz" dedi.

13 Ekim 2020 Salı 14:40 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart seçimlerinden sonra trafiğe açılan Çiftlik caddesi adeta açık hava otopark alanına dönüşürken, burada otopark ücretlerine zam yapılacağı konusu ile ilgili gündeme gelen haberler üzerine Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir bir açıklama yaptı.


Samsun'da bir süre önce yeniden trafiğe açılan ve parkomat cihazlarının konulduğu İstiklal (Çiftlik ) Caddesinde otopark ücretlere zam yapıldığı iddialarıyla ilgili konuşan Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Biz zam değil düzenleme yapıyoruz" dedi.
 
Samsun Gazetesinden Esra Vural ve Emre Öncel'in haberine göre Çiftlik caddesinde otopark ücretlerine zam yapılmayacağını fakat fiyatta bir düzenlemeye gidileceğini ifade eden Demir, "Biz zam değil düzenleme yapıyoruz. İnsanlar otopark fiyatı olmayıp düzenleme yapmadığınızda insanlar araçlarını park ediyor 24 saat orada kalıyor. Bunun önüne geçmek için bir düzenleme yapıyoruz. Bunun içerisinde fiyat düzenlemesi de var"diye konuştu. 

Yine Samsun Gazetesinin aynı haberinde Çiftlik caddesinin araç trafiğine açılmasıyla eski dokusuna kavuşmaya başladığını belirten Mustafa Demir, şunları dile getirdi.
"Bizim Çiftlik Caddesi'ni yapmakta ki amacımız hem trafik akışı rahatlasın hem de insanlar kolayca alışverişlerini yapsınlar istedik. Şu an Çiftlikte araç konusunda bir rahatlama oldu. Cadde eski dokusuna kavuşmaya başladı. Bu sefer mecvut haliyle insanlar arabalarını bırakıyor, iki üç gün arabaları orada kalıyor. Bunun önüne geçmek için düzenleme yaptık.  Bizim derdimiz zam yapmak değil. Orada ki gün boyu sorumsuzca parklamayı kaldırmak için düzenleme yaptık." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cem

13 Ekim 2020 Salı 23:43

Başkan kaldıracağım dedin zam yapıyorsun bir dahaki cseci de yoksun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesinin gençler için Sokakta Spor etkinliği o tarihte başlayacak

Canik Belediyesinin gençler için Sokakta Spor etkinliği o tarihte başlayacak