14 Haziran 2021 Pazartesi

MUSTAFA DEMİR SAMSUN'UN KORONA VİRÜS DURUMU İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

Mustafa Demir Samsun'un Korona Virüs durumu ile ilgili bilgiler verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, KoronaVirüs'te Samsun'un genel durumu ile ilgili önemli bilgiler verdi.

08 Nisan 2020 Çarşamba 22:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, KoronaVirüs ile ilgili Samsun'un vaka durumu ile ilgili bilgiler verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda meclis üyelerine Korona Virüs ile ilgili alınan tedbirler ile ilgili bilgiler veren Mustafa Demir, ölümcül Covid-19 nedeniyle tüm dünyanın olağanüstü bir süreç yaşadığına dikkati çekti.

Samsun'da Korona Virüs ile ilgili önemli tedbirler alındığını belediye ve tüm kurumların bu konuda etkin ve etkili bir mücadele verdiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, "Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen Korona Virüs salgınına karşı etkin ve etkili bir mücadele veriyoruz. Hızlı bir şekilde hükümetimizin aldığı tedbirler bu virüsün yayılmamasında önemli faktör oldu. Samsunda bu tedbirleri uygulama noktasında büyük bir çalışma yürütüyoruz. Belediye olarak bütün tedbirlerimizi aldık. Toplu taşıma araçlarında dezenfektasyon ve hijyen çalışmalarını başlattık. Cami okul, yurtlar, ATM'ler, kamu kurumlarında çalımalarımızı eş zamanlı başlattık. Bu çalışmalara devam ediyoruz. Sosyal mesafe konusunda tramvay ve otobüslerimizde de tedbirlerimizi aldık. Borçtan dolayı su kesintisi yok. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın faturalarını erteledik, belediyeye kira ödemelerini de iki ay süre ile erteledik. Belediye tesislerini kapattık. Zabıta ekiplerimiz denetimlerini yapıyor. Samsunda sosyal tesisler olmak üzere sağlık çalışanlarına oteller tahsis edildi" dedi.

5 BİN ERZAK DAĞITILDI
Korona Virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan vatandaşlara da psikolojik sosyal destek verdiklerini kaydeden Mustafa Demir, ihtiyaç sahiplerine ise 5 binin üzerinde erzak dağıtıldığını vurguladı.

SAMSUN'UN KORONA VİRÜS DURUMU 
Korona Virüs ile ilgili alınan tedbirlere uyulması halinde bu sıkıntıyı kısa sürede aşacaklarına inandıklarını kaydeden Mustafa Demir, Samsun'da vaka durumu ile ilgilide sayı vermedi ancak şunları dile getirdi.

"Alınan kararlara uyma noktasında Samsun'un ciddi desteği var. Bu virüs insandan insana bulaşıyor. Korunmak lazım. Virüs bulaşmış insanımızdan mesafe korunursa, tedbirleri uygularsak bunun yayılmasını büyük çapta engellemiş olacağız. Önümüzdeki hafta çok önemli. Sağlık noktasında Türkiyede en iyi yerlerden biriyiz. Tedaviye cevap veren, iyileşenler noktasında Türkiye ortalamasının üzerindeyiz, vaka noktasında düşüğüz, tedavi noktasında iyiyiz. Samsun'a yapılan sağlık yatırımlarının bunda önemi büyük."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona tedavisi veren hastanenin bahçesi pislik içinde

Samsun'da Korona tedavisi veren hastanenin bahçesi pislik içinde