30 Kasım 2021 Salı

NECATTİN DEMİRTAŞ FAHİŞ FİYATLARLA MAL ALIMLARI İÇİN BİLGİM YOK DEDİ

Necattin Demirtaş fahiş fiyatlarla mal alımları için bilgim yok dedi

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, açıklanan Denetleme Komisyonu raporunda yer alan usulsüzlük tespitleri için, "Bilgim yok, gerekeni yapacağız" dedi.

08 Haziran 2020 Pazartesi 23:12 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin açıklanan Denetleme Komisyonu raporunda 31 Mart seçimlerinden sonra belediyenin bazı firmalardan fahiş fiyatlarla mal alımı yaptığı tespit edilirken, başkan Necattin Demirtaş ise bu durumdan haberinin olmadığını söyledi.


MHP Meclis üyesi Mustafa Umar, Denetleme Komisyonunun raporunu açıklarken, tespit edilen bazı yanlış işlerle ilgili de İlkadım Belediyesi Meclis toplantısında bilgiler verdi. Seçim sonrası kurulan bir firmadan mal alımı yapıldığını, mal alımı yapılan bazı firmaların adreslerinde bulunmadığını, mal alımı yapılan bazı firmaların BAHMAR'a ait iş yeri adreslerinde göründüğünü, yapılan mal alımlarının çoğunluğunun fahiş fiyatlar üzerinden gerçekleştirildiğini açıklayan Mustafa Umar, Denetleme Komisyonu raporunu meclis üyelerine sundu.

MHP’li meclis üyesi Mustafa Umar’ın Denetleme Komisyonu raporunu okumasının ardından konuşan İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, “Şunu özellikle belirtmek isterim. Kamunun beş kuruşunun kimsenin üzerine geçmesine bizim rızamız olmaz. O bilgileri sizden alıp değerlendireceğim. Adamlarla ilgili gerekeni yapacağız. Yanlış işler yapılabilir ama bizim bile bile yanlış işe müsaade etmemiz asla söz konusu dahi değil. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bunun için de teşekkür ediyorum” dedi.

DEMİRTAŞ YİNE YENİDEN BİLGİM YOK DEDİ
Öte yandan Necattin Demirtaş, seçim sürecinde kendisine maddi destek sağladığı gündeme gelen BAHMAR Market'ten fahiş fiyatlarla mal alımlarının yapıldığının gündeme gelmesi olayında da söz konusu durumdan bilgisinin olmadığını açıklarken, bu konuda gerekeni yapacağını belirtmiş ancak BAHMAR Market'ten mal alımları devam etmişti. Başkan Demirtaş'ın gerekeni yapacağını açıkladığı BAHMAR Market'e Hilal Kart ihalesinin de verilmesi ile ilgili bilgisinin olmadığı ve bu ihaleyi iptal ettiği gündeme gelmiş, ancak Hilal Kart ihalesinin BAHMAR Market'te kaldığı ortaya çıkmıştı. Demirtaş, yine Konak Sinemasının olduğu yere ruhsatsız yapıldığı ortaya çıkan EVKUR meselesi içinde bu durumdan bilgisinin olmadığını açıklamıştı. Başkan Demirtaş son olarak meclis toplantısında açıklanan ve Denetleme Komisyonu raporunda gündeme gelen fahiş fiyatlarla mal alımı yapıldığı ile ilgili konuya yine ve yeniden bilgisinin olmadığını ifade etti.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Havza OSB'ye 25 milyon liralık tatlı börek fabrikaları için yer tahsisi yapıldı

Samsun Havza OSB'ye 25 milyon liralık tatlı börek fabrikaları için yer tahsisi yapıldı