24 Ocak 2022 Pazartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ YALANLIYOR KENDİLERİNE DANIŞMAN DİYEN İSİMLER TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

Necattin Demirtaş yalanlıyor kendilerine danışman diyen isimler tebrikleri kabul ediyor

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, 5 yeni danışman aldığı iddiasını yalanlarken, söz konusu 5 ismin belediye binasında 'Başkan Danışmanı' sıfatı ile tebrikleri nasıl kabul ettiği konusunda ise açıklama yapamadı.

30 Eylül 2020 Çarşamba 14:23 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde gündeme gelen 5 yeni danışman olayı belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın açıklamaları ile adeta komediye dönüştü.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yalanlıyor, fakat kendilerine danışman diyen isimler ise belediyede tebrik kabul ediyor..

İlkadım Belediyesinde geçtiğimiz günlerde 5 yeni ismin 'Başkan Danışmanı' olarak göreve başladıkları gündeme geldi. İlçe Belediyelerinde 'Başkan Danışmanlığı' kadrosu bulunmamasına rağmen İlkadım Belediyesinde 5 ismin nasıl ve ne şekilde 'Başkan Danışmanı' yapıldığı yada bu isimlerin kendilerini 'Danışman' olarak nasıl tanıttıkları bilinmezken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise yaptığı açıklamada, danışman almadığını savunarak bu iddiayı yalanladı.

Başkan Demirtaş, danışman iddiasını yalanlarken, söz konusu 5 ismin belediye binasında bulunan makam odalarında kendilerini ziyaret ederek tebrikleri kabul etmeleri ile ilgili ise sessiz kaldı. Bu şahıslar şayet 'Başkan Danışmanı' değil ise zaten yasal olarak olmaları da mümkün değil, nasıl ve hangi resmi yetki ile İlkadım Belediyesinde tebrik ziyaretlerini kabul ediyor ya da orada bulunuyor merak ediliyor. 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, konuyla ilgili açıklamasında "Ben danışman falan almadım. Bu iddiaların doğruluk payı yoktur. İnsanlar kendilerine danışman diyorsa ben bir şey diyemem" derken, danışman olmayan (ilçe belediyelerinde danışmanlık kadrosu yasal olarak yoktur) bu kişilerin, belediye binasında 'Başkan Danışmanı' kimliği ile bulunmaları ile ilgili de ne söyleyeceğini nasıl bir savunma yapacağını bilemiyoruz. Zira söz konusu 5 isim uzun bir süredir İlkadım Belediyesi binasına gelen herkese kendilerini 'Başkan Danışmanı' olarak tanıtıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay ve toplu taşıma araçlarında artık HES kodu sorgusu yapılacak

Samsun'da tramvay ve toplu taşıma araçlarında artık HES kodu sorgusu yapılacak