30 Kasım 2021 Salı

NECATTİN DEMİRTAŞ'A AK PARTİ'DEN İŞE ALINMALARI İÇİN 5 KİŞİLİK İSİM LİSTESİ Mİ VERİLDİ?

Necattin Demirtaş'a AK Parti'den işe alınmaları için 5 kişilik isim listesi mi verildi?

Samsun'da AK Parti ve MHP'nin İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş ile ilgili düzenlediği ortak basın açıklaması sonrası, Necattin Demirtaş'a AK Parti kanadından işe alınmaları için 5 kişilik isim listesi verildiği iddiası ortaya atıldı.

01 Ekim 2020 Perşembe 12:38 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti cephesinden, İYİ Partili İlkadım Belediyesinde işe alınmaları için belediye başkan Necattin Demirtaş'a 5 kişilik isim listesi verildiği iddiası ortaya atıldı.


AK Parti ve MHP dün, İlkadım Belediyesi ve Başkan Necattin Demirtaş ile ilgili ortak basın toplantısı düzenleyerek 31 Mart seçimlerinden bu yana belediyede yaşananlarla ilgili eleştirilerde bulunmuştu. Bu ortak basın açıklaması sonrası Samsun siyasi kulislerinde, AK Parti cephesinden İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a işe alınmaları için 5 kişilik isim listesi verildiği ve bu 5 kişinin ise işe alınmadıkları gündeme geldi.

İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçişi ile ilgili sürecin tıkanması ve Demirtaş'ın da MHP'ye yeniden geri dönme konusunda kapıları kapamasının ardından AK Parti ve MHP bir araya gelerek ortak bir basın toplantısı düzenledi. Yaklaşık 1.5 yıldır İlkadım Belediyesinde yaşanan olaylar ve sorunlar ile seçim sonrası AK Partili oldukları iddia edilen işçilerin temizlik hizmetlerine görevlendirilmeleri ile ilgili de sessiz kalan Cumhur İttifakı, dün biraraya gelerek 'Artık bıçak kemiğe dayandı' diyerek açıklamalarda bulundu.

Bu toplantı sonrası ise İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş sessizliğini korurken, siyasi kulislere bu kezde AK Parti cephesinden İYİ Partili İlkadım Belediyesine işe alınmaları için 5 kişinin isminin verildiği, bu isimlerin işe alınmamaları ve Demirtaş'ın da MHP'ye geçiş sürecinin gerçekleşmemesi nedeni ile Samsun'da Cumhur İttifakının bayrak açtığı iddiaları ortaya atıldı. 

Biz de kamuoyu adına soruyoruz, AK Parti kanadından İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'a 5 kişinin işe alınmaları için bir liste verildi mi? Bu iddia doğru mu? 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

namık

01 Ekim 2020 Perşembe 12:58

ooo kent haber hemen tehdit almaya başlamışsın.

Melih

01 Ekim 2020 Perşembe 12:42

Bu haber doğru olsa bile siz bunun üzerinde duracak kadar yüreklimısınız asıl merak konusunu bence iktidar belediye başkanları hakkında haber yapabilecek güce sahip değilseniz size yazık olur bitirirler sizi samsunda

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti-MHP ortak toplantısında AK Parti döneminde çıkartılan işçiler soruldu

Samsun'da AK Parti-MHP ortak toplantısında AK Parti döneminde çıkartılan işçiler soruldu