18 Ocak 2021 Pazartesi

OLTAN KÖLEOĞLU ENERJİ ODA BAŞKANLARININ RÜŞVET İDDİALARINA AÇIKLAMA YAPTI

Oltan Köleoğlu Enerji oda başkanlarının rüşvet iddialarına açıklama yaptı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili bazı ziraat odası başkanlarının gündeme getirdiği rüşvet iddialarına Oltan Köleoğlu Enerji firmasından açıklama geldi.

27 Ekim 2019 Pazar 13:47 GÜNCEL

Oltan Köleoğlu Enerji firması, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olumlu açıklamalar yapmaları için bazı oda başkanlarına rüşvet teklif edildiği yönündeki iddialarına yönelik açıklama yaptı.


Oltan Köleoğlu Enerji firması, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada gündeme gelen rüşvet iddialarını yalanlayarak, söz konusu iddiayı gündeme getirenlerin ise iftira attıklarını belirterek konuyla ilgili yasal yollardan tüm haklarını arayacaklarını belirtti.

Rüşvet iddiasını gündeme getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'ya da elindeki tüm bilgi ve belgelerle adli makamlara başvuru yaparak iddialarını sözde bırakmaması çağrısında bulunan Oltan Köleoğlu Enerji firması, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ile hiç bir şekilde bir görüşmelerinin olmadığına da dikkati çekti.

Oltan Köleoğlu Enerji firması, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili kendilerine rüşvet teklif edildiğini dile getiren oda başkanlarının iddiaları ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.

"Samsun’da kurulmakta olan Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili bazı çevreler tarafından kamuoyuna kasıtlı ve art niyetli olarak yapılan açıklamaları ibretle ve üzüntü ile izlemekteyiz. Çarşamba Biyokütle Enerji her aşamasında işlemlerin yasal olarak yapıldığı ve tamamen bitkisel atıklar kullanılarak enerji üretiminin gerçekleştirileceği santral olacaktır.  Santral ile ilgili olarak bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin akla hayale gelmeyecek bilgisizlikle, ithamlar ve suçlamalarda bulunması karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur. Özellikle de her şekliyle suç olan rüşvet iddiaları konusunda.

YALAN VE İFTİRA
Son olarak Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı’nın hem Çarşamba’da düzenlenen bir toplantıda, hem de yerel basındaki açıklamasında yer alan, “Şöyle basın açıklaması yapacaksınız. Bizim yazdığımızı okuyacaksınız 50 bin lira. Mecitözü’ndeki fabrikanın orada da açıklama yapacaksınız 200 bin lira denildi”  ifadesi tamamen yalan ve iftira niteliğindedir. Oltan Köleoğlu Enerji olarak ne direk, ne de dolaylı olarak, ne Erdal Avcı ile, ne de Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ile irtibatımız olmamıştır. 

BAŞKA HESAPLAR ADINA MESAJ VERMEYE ÇALIŞIYORLAR
Hem Çarşamba ve Terme Ziraat Odası Başkanlarının, hem de aynı şekilde “dedikodu” diyerek iddialarda bulunan SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş’ün, “Savcıları göreve çağırıyoruz” beyanlarını sözde bırakmayarak, bizzat başvuru yapıp, delilleri sunarak uygulamaya koymalarını da bekliyoruz. Bu kişilerin tamamen asılsız iddialara dayanan ve her defasında sürekli “rüşvet teklif edildi” şeklinde yaptıkları açıklamalar, dolaylı olarak da başka hesaplar adına mesaj vermeye çalışmaları gerçekten düşündürücüdür. 

YASAL HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ
Bunlar ve bunların iftira niteliğindeki açıklamalarını kamuoyu ile paylaşanlar hakkında Oltan Köleoğlu Enerji olarak da adalete başvurup, yasal yollardan hakkımızı arayacağız. Sadece dedikodular üzerinden suç devşirmeye kalkışıp, sürekli rüşvetten söz ederek, sivil toplum kuruluşlarını da töhmet altında bırakanların farklı ve gerçek amaçlarını başta kendi çevreleri olmak üzere zaten herkes çok iyi bilmektedir. Bu vesile ile Oltan Köleoğlu Enerji olarak, gerçek dışı iddiaları dikkate almayarak işimize bakacağız. Ülkemize, Samsun’a, Çarşamba’ya ekonomik katkı sağlamak için çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğimizi bir kere daha belirtiriz. Kamuoyuna saygı duyurulur. OLTAN KÖLEOĞLU ENERJİ"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti teşkilatlarına seslendi! Kısır tartışmaları bir kenara bırakın

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti teşkilatlarına seslendi! Kısır tartışmaları bir kenara bırakın