25 Ekim 2021 Pazartesi

RAMAZAN BAYRAMINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanacak

İçişleri Bakanlığı Korona Virüs nedeniyle Ramazan Bayramı için yeni bir genelge yayımlayarak 22 Mayıs saat 00:00'den itibaren 26 Mayıs saat 00:00'ye kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

19 Mayıs 2020 Salı 22:33 GÜNCEL

Ramazan Bayramında Korona Virüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı Ramazan Bayramı için yayımladığı genelge ile 22 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.


Genelgeye göre, 4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs'ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek.

Yine genelgeye göre, 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek. Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

Kısıtlamanın olduğu pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçiler ile online satış yapan yerler kapalı olacak.

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlular 19 Mayıs'ın 101'inci yılını evlerinin balkonlarına çıkarak kutladı

Samsunlular 19 Mayıs'ın 101'inci yılını evlerinin balkonlarına çıkarak kutladı