04 Aralık 2021 Cumartesi

SALIPAZARI İLÇESİNDE YİNE SEL OLDU! SALIPAZARI BARAJ İNŞAATI ÖDENEKSİZLİKTEN DURDU

Salıpazarı ilçesinde yine sel oldu! Salıpazarı Baraj inşaatı ödeneksizlikten durdu

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde her sel felaketi sonrası yapılacağı açıklanan ve ihalesi 3 yıl önce yapılan Salıpazarı Barajı inşaatının ödeneksizlikten durduğu gündeme geldi.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 17:20 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde bugün sağanak yağış sonrası Terme Çayı taşarken, yaşanan afet nedeniyle göçük ve heyelanlar meydana geldi. Her sel felaketi sonrası gündeme gelen Salıpazarı Barajı inşaatı ise ödeneksizlikten durdu.


Salıpazarı ilçesinde sel ve taşkınları önleyeceği açıklanan Salıpazarı Barajı inşaatının ödeneksizlik sebebi ile durduğu gündeme gelirken, Salıpazarı ilçesinde bugünde sağanak yağış nedeniyle sel felaketi yaşandı.

Salıpazarı ilçesinde yaklaşık 30 yıldır konuşulan baraj meselesi, son yıllarda meydana gelen her sel felaketi sonrası da sık sık gündeme geldi. Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerini, yaşanan her taşkında etkileyen Terme Çayında ki sorunun ise yapılacak olan baraj ile giderileceği de defalarca gündeme gelmişti.

Ancak Salıpazarı Barajı inşaatının DSİ'nin 700 milyar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin de 500 milyar liralık sağladığı kaynağın ardından, ödeneksizlik sebebi ile durduğu bildirildi. Bugün Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde yeniden yaşanan sel felaketi sonrası yeniden gündeme gelen Salıpazarı Baraj inşaatının 2020 yılı içinde bitirilebilmesi de bu şartlar altında mümkün görünmüyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan doğalgaz keşfi açıklaması! Gurur duyduk

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan doğalgaz keşfi açıklaması! Gurur duyduk