04 Mart 2021 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORONA VİRÜS SÜRECİNDE NELER YAPTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs sürecinde neler yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Korona Virüs salgını sürecinde neler yaptığını açıkladı. Samsun'da Covid-19 sürecinde Büyükşehir Belediyesi kaç ton solüsyon kullandı, kaç noktayı dezenfekte etti.

15 Haziran 2020 Pazartesi 13:05 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Korona Virüs salgını sürecinin başlaması ile birlikte Mart ayından bu yana toplam 2 ton dezenfektan, 33 ton solisyon kullanarak 2 bin 286 noktayı dezenfekte etti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgının görülmeye başladığı ilk andan itibaren önlemlerini aldı. Mart ayından bu yana 2 bin 286 kurum ve kuruluşa, 2 milyon 572 bin 257 metrekarelik alanda hijyen çalışması yapıldı. Toplamda 2 tona yakın dezenfektan ve 33 ton solisyon kullanan ekipler, devlet hastaneleri, aile sağlığı merkezleri ve sağlık çalışanlarının kaldığı otel ile misafirhanelerde de düzenli olarak dezenfekte çalışmalarını sürdürdü.Hastane, Aile Sağlığı Merkezi, okul, cami, otogar, dolmuş hatları, çocuk oyun parkları, askeri alanlar, spor tesisleri, PTT şubeleri, kamu, kurum ve kuruluşları gibi vatandaşların toplu olarak kullandığı alanlar süreç içerisinde çeşitli dönemlerde dezenfekte edildi.  Samsun Büyükşehir ayrıca Korona sürecinde 2 bin 300 kişiye sağlık hizmeti verdi, 6 bin kişiye ise gıda desteği sağladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum'a yapılacak Kültür ve Gençlik Merkezi projelerine AK Parti hayır oyu verdi

Atakum'a yapılacak Kültür ve Gençlik Merkezi projelerine AK Parti hayır oyu verdi