24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR EMEKÇİLERİ YAŞLI VE ENGELLİ 50 BİN KİŞİNİN EVİNİ DEZENFEKTE ETTİ

Samsun Büyükşehir emekçileri yaşlı ve engelli 50 bin kişinin evini dezenfekte etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında çalışan emekçi personeller, Korona Virüs salgını sürecinde engelli ve yaşlılardan oluşan 50 bin kişinin evine giderek dezenfekte çalışması yaptı.

16 Haziran 2020 Salı 11:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı korona virüsle mücadele kapsamında yaşlı ve engelli olmak üzere 50 bin vatandaşın evini dezenfekte etti.


Dünyayı etkileyen koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başlandığı Mart ayından itibaren salgında etkin bir mücadele programını devreye alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, gerek açık ve kapalı alan dezenfeksiyonları gerekse de evlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlara yönelik yardımlarını aralıksız sürdürdü.

Salgın sürecinde özveri ile çalıştıklarını dile getiren Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün, "Belediyemizin tüm birimleri bu süreçte vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaç ve taleplerine cevap verdi. Bizde daire başkanlığı olarak engelli veya yaşlı olsun yardım talep eden tüm vatandaşlarımızın yanında olduk. Koronavirüs sürecinin başladığı ilk anlardan itibaren destek isteyen ailelerimize elimizi uzattık. Gelen taleplerin tamamına geri dönüş yaptık. Sokakta kalmış, mağdur olmuş olanlara otelde konaklama hizmetleri verdik. Bunun dışında 2 bin 500 yaşlı vatandaşımızı ziyaret eden ekiplerimiz psikolojik destek anlamında onlara yardımcı oldu” dedi.

Evde sağlık ve temizlik hizmetinin de ekipler tarafından belirli aralıklarla yapıldığının altını çizen Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün, “Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması adına yardım ve destek hizmetlerimizi geniş bir yelpazede sürdürdük. Gelen taleplere anında geri dönüş yapıldı. Bu süreçte yaklaşık 50 bin vatandaşımız ile temas kurup ihtiyaçlarını giderdik” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına operasyon! 8 gözaltı

Samsun'da FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına operasyon! 8 gözaltı