22 Ocak 2021 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MART AYINDAN BU YANA 2 BİN 286 NOKTAYI DEZENFEKTE ETTİ

Samsun Büyükşehir Mart ayından bu yana 2 bin 286 noktayı dezenfekte etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi korona virüsle mücadele kapsamında Mart ayından bu yana hastaneler, aile sağlığı merkezleri, kamu kurum ve kuruluşlar, tramvaylar başta olmak üzere toplam 2 bin 286 noktayı dezenfekte etti.

26 Mayıs 2020 Salı 16:08 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Covid-19 salgını ile mücadele de Mart ayından bu yana toplam 2 ton dezenfektan, 33 ton solisyon kullanarak 2 bin 286 noktayı dezenfekte etti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgının görülmeye başladığı ilk andan itibaren önlemlerini aldı. Mart ayından bu yana 2 bin 286 kurum ve kuruluşa, 2 milyon 572 bin 257 metrekarelik alanda hijyen çalışması yapıldı. Toplamda 2 tona yakın dezenfektan ve 33 ton solisyon kullanan ekipler, devlet hastaneleri, aile sağlığı merkezleri ve sağlık çalışanlarının kaldığı otel ile misafirhanelerde de düzenli olarak dezenfekte çalışmalarını sürdürdü.Hastane, Aile Sağlığı Merkezi, okul, cami, otogar, dolmuş hatları, çocuk oyun parkları, askeri alanlar, spor tesisleri, PTT şubeleri, kamu, kurum ve kuruluşları gibi vatandaşların toplu olarak kullandığı alanlar süreç içerisinde çeşitli dönemlerde dezenfekte edildi. Ekipler, yarın başlayacak mesai öncesinde de bir çok alanda temizlik çalışması yaptı. Mesainin ilk gününde kentte yaşanacak yoğunluk nedeniyle toplu kullanılacak alanlarda yoğun bir şekilde çalışan ekipler, özellikle otobüs ve tramvayları bu anlamda hazır hale getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs testi pozitif çıkan 9 yeni vaka tespit edildi

Samsun'da Korona Virüs testi pozitif çıkan 9 yeni vaka tespit edildi