22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA KORONA NEDENİYLE OTURMA BANKLARI SOKAKLARDAN KALDIRILDI

Samsun Çarşamba'da Korona nedeniyle oturma bankları sokaklardan kaldırıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Korona Virüsü tedbirleri kapsamında yasak gelmesine rağmen sokağa çıkacak olan yaşlılara önlem amaçlı sokaklarda bulunan oturma bankları sökülerek yerlerinden kaldırıldı.

22 Mart 2020 Pazar 14:18 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde, Korona Virüs tedbirleri kapsamında Çarşamba Belediyesi sokaklarda bulunan oturma banklarını sökerek götürdü.


Korona Virüs nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma sınırlaması getirilirken, Çarşamba Belediyesi yasak öncesi Çarşamba ilçesi sokaklarında bulunan oturma banklarını yerinden sökerek şantiyeye götürdü. Yaşlıları daha çok etkilediği açıklanan Korona Virüs nedeniyle, yapılan tüm uyarılara rağmen yaşlı vatandaşlar sokaklar dolaşmaya devam etmişti. Bunun üzerine devlet önlem amaçlı olarak 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarına sınırlama getirilmesi kararını aldı. Buna rağmen bazı illerde, 65 yaş üstü vatandaşların yasağı ihlal ettikleri görüldü.Çarşamba Belediyesi Başkanı Halit Doğan, oturma banklarının yerinden sökülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Değerli hemşerilerim sizler için koyduğumuz banklarımızı, yine sizlerin sağlığı için #Koranavirüs 'ten korunma adına kaldırıyoruz.Sizlere #EvdeKalÇarşamba çağrımıza özen gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Bu süreci atlattığımızda banklarımızın yenilerini fazlasıyla göreceksiniz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona yasağını takmayıp sokağa çıkan yaşlıları polis uyardı

Samsun'da Korona yasağını takmayıp sokağa çıkan yaşlıları polis uyardı