25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN GIDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİ LAĞIM SULARI BASTI

Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesini lağım suları bastı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Gıda Organize Sanayi Bölgesinde patlayan kanalizasyonlardan lağım suları akarken, yatırım için bölgeye gelen firmalar bu manzara karşısında şaşkına dönüyor.

26 Haziran 2020 Cuma 19:26 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yaklaşık 3 yıl önce kurulan Gıda Organize Sanayi Bölgesini lağım sularının basmasından sanayi bölgesinde ki firmalar hayli dertli..


Yatırımcı firmaların milyonluk alt yapı parası ödediği Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde, patlayan kanalizasyonlardan lağım suları akması, sanayi bölgesi içinde ki yolların çökmesi ve kanalizasyon mazgallarının çalındığı için olmaması görenleri şaşkına çeviriyor. Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinin yolları karo taşlardan yapılırken, kısa sürede çöken yollar nedeniyle sanayinin içerisi adeta tümsek yuvasına döndü. Elektrik direklerinin dahi yıkıldığı Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcı firmalar, güvenlikçilerinin dahi olmamasından şikayet ediyor.Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde gıda üretimi yapan firmaların en büyük sorunu ise, patlayan kanalizasyonlardan lağım sularının akması. Defalarca sorunu dile getirmelerine rağmen, Gıda Organize Sanayi Bölgesinde akan lağım sularına çare bulunamamasından dert yanan firma sahipleri, lağım suları ile birlikte kötü kokuya da aylardır katlandıklarını söylüyor. İngiliz bir fimanın yöneticileri ile Nutella firmasının Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesine geldiğini ve patlayan kanalizasyonlardan akan lağım suları ile birlikte çöken yolları gördüklerini ve bu duruma çok şaşırdıklarını belirterek, "Burası Gıda Organize Sanayi Bölgesi mi" diye sorduklarını kaydeden firma sahipleri "Artık bu durum canımıza tak etti. Defalarca lağım suları ve yollarımızın bozuk olması ile ilgili şikayetlerimizi ilettik. Ancak hiç bir çözüm sağlanmadı. İhracat yaptığımız yabancı misafirlerimiz buraya geliyor ve karşılaştıkları bu manzara karşısında biz utanıyoruz." dediler.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u terk edeceğim diyen firma ücretsiz tahsis edilen araziye yıllardır yatırım yapmadı

Samsun'u terk edeceğim diyen firma ücretsiz tahsis edilen araziye yıllardır yatırım yapmadı