04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN GOLF SAHASI İÇİN MUSTAFA DEMİR'DEN AÇIKLAMA! GOLF SAHASI BÜYÜK ZİYAN

Samsun Golf Sahası için Mustafa Demir'den açıklama! Golf Sahası büyük ziyan

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Golf Sahasının yıllık 3 milyon maliyetinin olduğunu ve bu tesisin büyük bir ziyan olduğunu söyleyerek, "Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyoruz ama belediye Golf Sahası işletemez" dedi.

16 Ocak 2021 Cumartesi 15:48 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Golf Sahası 10 yıllığına kiralanacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, belediyenin golf sahası işletmeciliği yapamayacağını belirterek, belediyenin böyle bir tesisi üstüne almasının hata olduğunu söyledi. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yusuf Ziya Yılmaz döneminde hayata geçirilen Golf Kulübü'nün yılda 3 milyon lira maliyeti olduğunu belirterek "Belediye golf işletmeciliği yapmaz. Belediyenin golf işlettiği kaç işletme var, bulun da getirin bana" sözleriyle eleştirdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 2016 yılında AK Parti döneminde Yusuf Ziya Yılmaz döneminde hayata geçirilen Golf  Sahası ile ilgili, eleştirilerde bulundu. Demir, "Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması bir hata. Burayı işletecek adam arıyoruz" dedi.

10 YILLIĞINA KİRALANACAK
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı Kapanış Toplantısı'nda Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı'nın Büyükşehir Belediyesi İle Türkiye Golf Federasyonu arasında yapılan protokolün feshi ve golf sahasının 10 yıla kadar kiralanması için Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifi görüşüldü. İlgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. 

KAÇ İŞLETME VAR, BULUN DA GETİRİN BANA
Samsun Gazetesinden Dilber Bahadır'ın haberine göre konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Burası 650 dönüm arazi, belediye golf işletmeciliği yapmaz. Belediyenin böyle bir tesisi üstüne alması bir hata. Golf bir prestijdir tamam. Ama şimdi burayı alacak adam arıyoruz. Şu anda bu kararın gerekçesi olan adamın almama konusunda bir çabası var biz de 'al' diye çaba sarf ediyoruz. Arkadaşlar, belediyenin golf işlettiği kaç işletme var bulun da getirin bana. Bunlar çok özel ve prestijli tesisler tamam. Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyoruz ama belediye işletme amacıyla bunu yaparsanız, bu belediyeye büyük ziyandır. İşletemez, başına sıkıntı olur" dedi. 

"BİRİNİ BULURSAK PLAKET VERMEMİZ LAZIM"
Golf Sahası'nın yıllık 3 milyon lira maliyeti olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Yani almaya, bulmaya ve işletmeye adam arıyoruz. Bir kulüp veya vakıf bakın edin. Yeter ki işletsin biri. Belediyeye bunun maliyeti var, karı yok. İleride 'Golf Kulübü'nü kaldıralım başka proje geliştirelime gelebilir bu iş. Golf Kulubü'nün bize yıllık 3 milyon lira maliyeti var. Zararı var. Buna el elde baş başta birini bulsak plaket hediye vermemiz lazım. Meclis üyeleri yardımcı olsun. Eğer bulamazsak da, başka bir proje teklifiyle önünüze gelebiliriz. O zaman da kimse neden böyle oldu demesin" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Mert

18 Ocak 2021 Pazartesi 10:22

@KAAN YILMAZ işletilecek adam bulunamayacaksa bulununa kadar kapatılsın yapılırken ne kadar para harcandı biliyor musun? O kadar para boşuna gittimi ziyan olmuyor mu? Yıllık 3 milyonluk ne masrafı varmış onlarda açıklanmalı bence

Kaan Yılmaz

17 Ocak 2021 Pazar 02:06

Arkadaşlar şaka mısınız ya hu? Burası Samsun. Golf sahası nedir Allah aşkına? Golf prestijmiş, oynamak isteyn gidiyormuş! İnşallah yazık ermezlermiş! Yazık günah. Yıllık 3 milyon para çıkıyor milletin cebinden. Çok yerinde bir karar olmuş, sayın başkanı tebrik ediyorum.

Mert

16 Ocak 2021 Cumartesi 22:09

İşletecek adam bulamazsan bir süreliğine kapat yazık ziyan resmen o kadar para harca yap şimdide işletemiyoruz yıkalım olur mu öyle Golf prestijdir güzel bir proje oynamak, öğrenmek isteyende gidiyor. İnşallah yazık etmezler oraya

Ali Baş

16 Ocak 2021 Cumartesi 21:19

EMİNİM MUSTAFA DEMİR BURAYI KENDİNR YAKIN BİRİNE PEŞKEŞ ÇEKMEK İÇİN YAPIYORDUR BUNLARI. BELEDİYELERİN YAPMIŞ OLDUĞU PARK BAHÇE OYUN ALANI YOL MEYDAN DİNLENME TESİSİ GİBİ KAMUYA AÇIK YERLER PARA KAZANMAK İÇİN YAPILMAZ. BU GOLF SAHASI SAMSUNUN HATTA ANADOLUNUN PRESTİJİDİR.AMA GEL GÖRKİ VİZYONSUZ ÇAPSIZ ŞEHİRCİLİKTEN BİR HABER SÖZDE BELEDİYE YÖNETİCİLERİNE BUNU ANLAT.SAMSUNA ÇOL YAZIK OLDU.GİTTİ CANIM ANAM SAMSUNUN BEŞ YILI.

Serdar

16 Ocak 2021 Cumartesi 17:22

Golf sahasının yerine, sahilde ne kadar alkollü mekan varsa tek tip aynı dizayn yapılıp hepsini oraya taşımak gerekir.Emniyetin işi de kolaylaşır,sahilde yüksek fiyatlara daire alanlarda rahatlar,hem de mekanlar oraya geçince daha çok iş yaparlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a 2021 yılının ilk karı yağdı

Samsun'a 2021 yılının ilk karı yağdı