16 Ocak 2021 Cumartesi

SAMSUN İŞKUR ÖNÜNDE İŞ KUYRUĞU!

Samsun İŞKUR önünde iş kuyruğu!

Samsun İŞKUR binası önünde Milli Eğitim bünyesinde TYP kapsamında yapılacak işçi alımı için vatandaşlar iş içinuzun kuyruklar oluşturdu.

19 Eylül 2019 Perşembe 00:08 GÜNCEL

Samsun'da 81 bin 867 kayıtlı işsiz bulunurken, İŞKUR Samsun İl Müdürlüğünün yapacağı bin 382 personel alımı için kurum binası önünde uzun kuyruklar oluştu.


Samsun İŞKUR binası önünde, Toplum Yararına Program(TYP) kapsamında alınacak bin 382 personel için, vatandaşlar kurum binası önünde kuyruklar oluşturduğu, başvuru yapabilmek için saatlerce bekledi. 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Samsun'da TYP kapsamında bin 150 temizlik görevlisi, 232 güvenlik görevlisi 9 ay boyunca istihdam edilecek. TYP kapsamında Samsun'da alınacak olan toplam bin 382 personel alımı ile ilgili İŞKUR Samsun İl Müdürlüğü binası önüne giden vatandaşlar, kurum yetkililerine müracaat ederek kayıtlarını yaptırdı.


Samsun İŞKUR'a TYP kapsamında iş için başvuruda bulunanlar için 24-25 Eylül tarihleri arasında noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Kurada ismi çıkanlar ise 1 Ekim 2019 ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında Samsun'un Atakum, Asarcık, Ayvacık, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Alaçam, Bafra, 19 Mayıs, Yakakent ilçelerinde Milli Eğitim bünyesinde görevlendirilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Alp Ertunga

19 Eylül 2019 Perşembe 10:02

Bu fotoğrafı Osman Genç'e gösterin, yüzlerce işe yaramaz insanı sınavsız şartsız sözleşmeli memur olarak canik belediyesine almış, üstelik dünyanın en vasıfsız insanları

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'de maaş zamları iptal edildi! Sendika Başkanı açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir'de maaş zamları iptal edildi! Sendika Başkanı açıklama yaptı